Uğur Dündar: Bu kimlik kartını nasıl satarsın sen

Uğur Dündar, katıldığı bir programda Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına ilişkin, “Bunlar üzerine siyaset yapanların her şeyden önce bunun hesabını vermesi gerekiyor. Bu kimlik kartını nasıl satarsın sen!” dedi.

Uğur Dündar: Bu kimlik kartını nasıl satarsın sen
Yayınlanma:

Uğur Dündar, Can Coşkun ile Dört Çarpı Dört programına katıldı. Burada çarpıcı değerlendirmeler yapan Dündar, Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını göstererek sitem etti.

dundar.jpg

“TAŞIMAKTAN ONUR DUYDUĞUM KİMLİK KARTI”

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartını gösteren Uğur Dündar, “Bakın şu kimlik Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı, taşımaktan onur duyduğum kimlik kartı. Bu kartı düzmece gayri menkul ekspertizleriyle 40 bin dolara 50 bin dolara kara paracılara ne idü belirsiz sığınmacılara nereden geldiği belli olamayan uyuşturucu baronları oldukları da düşünülen kişilere Kemal Kılıçdaroğlu vermedi” diye konuştu.

“BACAĞINDA İKİ KURŞUNLA TOPRAĞA GİTTİ”

Kimlik kartında 100 binlerce şehit kanı olduğunu söyleyen Dündar, “Benim de ailemden Balkan Savaşı’nda da Çanakkale Savaşı’nda da şehir düşen yiğit olmuş insanlar var. Benim babam şu kimlik kartının namusu için Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için bacağında iki kurşunla toprağa gitti” dedi.

Uğur Dündar sözlerine şöyle devam etti:

“ZEKAMIZLA ALAY ETMELERİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”

“Dolayısıyla kutsal toprakları 40 bin- 50 bin dolara ne idiği belirsiz kişilere pazarlayan Kemal Kılıçdaroğlu değildi. Bu kimlik kartlarını sadece bir kağıt gibi dağıtan Kemal Kılıçdaroğlu değildi. Bunların hesaplarını vermesi gerekenler bugün kalkmışlar hesap soruyorlar. Bizi enayi, balık hafızalı yerine, bizi aptal yerine koymaya hiç kimsenin hakkı yok. Zekamızla alay etmelerine izin vermeyeceğiz. Bu topraklar kutsal topraklardır. Bunlar üzerine siyaset yapanların her şeyden önce bunun hesabını vermesi gerekiyor. Bu kimlik kartını nasıl satarsın sen! Bunda Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da şehit olmuş 100 binlerce kahramanın kanı var. Bu herhangi bir kart değil, bu kutsal bir kart.”

Kaynak:Bülten

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.