Yıldırım Kaya: Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz

Yıldırım Kaya: Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın, Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin ve Kırşehirliler Vakfı eski Başkanı Erol Tosun CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’ya geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

A+A-

CHP Genel Başkanı Yıldırım Kaya “Türkiye halkı umudunu kaybetmesin. Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz. Bu ülkeye nifak tohumları ekmek isteyenlere müsaade etmedik etmeyeceğiz. Bu parti Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partidir. Hiç kimse 7 düvele karşı mücadele etmiş ve başarmış bir cumhuriyeti böyle küçük oyunlarla yıkacaklarını düşünmesinler” dedi.

Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın, Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Ali Çetin ve Kırşehirliler Vakfı eski Başkanı Erol Tosun CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya’ya geçmiş olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

TÜRKİYE BÜYÜK FACİADAN DÖNDÜ

Gerçekleştirilen ziyarette Gazetemiz Anadolu’ya açıklamalarda bulunan Yıldırım Kaya, “Öncelikle Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çünkü bu Türkiye’nin birliğine, beraberliğine, huzuruna, barışına yapılmış bir darbedir bu durum. Bu önceden hazırlanmış olan bir komploydu. Şehidimizin üzerinden siyaset örmeye çalışanlar var. Bunlar yıllardır bu ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyen bir zihniyetin sonucudur. Burada bir avuç çapulcu vatan hainleri böyle bir saldırıyı gerçekleştirmiştir. Bu sürecin hazırlanmasında en önemli rolü İçişleri Bakanı oynamıştır. İçişleri bakanı derhal istifa etmelidir. Bu görevi İçişleri Bakanı yürütemez. Bu görevi yürütmeye devam etmesi takdirde bu olayların önüne geçilme şansı yoktur. Türkiye büyük bir faciadan döndü. Biz şuanda yaşadıklarımıza üzülmüyoruz. Şehidin babasına ve şehide yapılan saygısızlığa üzülüyoruz. Bu şehitler bizim şehitlerimiz. 82 milyon içim mücadele eden insanların.  Bu insanlara yapılan saygısızlık İslamiyet’e yapılmış bir saygısızlıktır. Dinimize yapılmış bir saygısızlıktır. Milletimize yapılmış bir saygısızlıktır” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI GÖREVDEN ALINSIN

“Cumhuriyeti böyle küçük oyunlarla yıkacaklarını düşünmesinler” diyen Yıldırım Kaya, “Bu ülkeyi bölmek isteyenler asla muratlarına eremeyeceklerdir. Bunlar vatan haini bunların milliyetçilikle, Müslümanlıkla uzaktan yakından alakası yok. Bu saldırıyı gerçekleştirenler Adalet ve Kalkınma Partisi üyeleriymiş. İhraç edeceklermiş. İhraç etmeyi bırak İçişleri Bakanını görevden almalısınız. Öncelikle kafanızdaki düşünceleri ihraç edeceksiniz. Orada bulunan Milli Savunma Bakanı mesajınızı aldık diye açıklamalarda bulunuyor. Onun aldığı mesaj nedir? Bunu merak ediyoruz. Ben Türkiye’ ye tekrar tekrar geçmiş olsun diyorum. Türkiye halkı umudunu kaybetmesin. Bu ülkeyi böldürtmeyeceğiz. Bu ülkeye nifak tohumları ekmek isteyenlere müsaade etmedik etmeyeceğiz. Onların unuttuğu bir şey var. Bu parti Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partidir. Cumhuriyet’i kuran bir partidir. Hiç kimse 7 düvele karşı mücadele etmiş ve başarmış bir cumhuriyeti böyle küçük oyunlarla yıkacaklarını düşünmesinler” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum