Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti'nin kuruluş başvurusunu yaptı: "Partimiz sağ, sol, merkez gibi mefhumların hiçbirini kabul etmiyor"

Yusuf Halaçoğlu, ''Kutlu Parti''nin kuruluş başvurusunu İçişleri Bakanlığı'na yaptı. Halaçoğlu, "Partimiz sağ, sol, merkez gibi mefhumların hiçbirini kabul etmiyor" dedi. 24 Haziran 2018'deki seçimlerin ardından İYİ Parti'den istifa eden Halaçoğlu, yeni partisiyle Türk siyasi hayatına katılmaya hazırlanıyor.

Yusuf Halaçoğlu, Kutlu Parti'nin kuruluş başvurusunu yaptı: "Partimiz sağ, sol, merkez gibi mefhumların hiçbirini kabul etmiyor"
Yayınlanma:

Halaçoğlu, yaptığı açıklamada partinin geniş bir katılıma sahip olduğunu ve direkt iktidara yönelik kurulduğunu belirtti. "Sağ, sol, merkez gibi kavramları kabul etmiyoruz. Atatürk gibi, vatansever olarak hareket edeceğiz. Tüm vatanseverlerin inancına, soyuna sopuna bakmadan başımızın üstünde yeri vardır." dedi.

Partilerle doğrudan devlet desteği yapılmasını doğru bulmadıklarını ve partilerin kendi imkanlarıyla seçime girmeleri gerektiğini vurgulayan Halaçoğlu, "Adaletsizliği önlemek için bu gereklidir." diye ekledi.

İYİ Parti'de yaşanan tartışmalara ilişkin olarak ise Halaçoğlu, "Bizi diğer partilerin iç işleri ilgilendirmiyor. Hiçbir muhalefet partisiyle muhatap olmayız. Hedefimiz iktidar olmak," dedi. Hükümetin yanlışlarını eleştireceklerini ve doğru yaptığı işleri de takdir edeceklerini belirtti.

YUSUF HALAÇOĞLU KİMDİR?

Yusuf Halaçoğlu, 10 Mayıs 1949 tarihinde Adana’nın Kozan ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nden mezun oldu ve burada akademik kariyerine başladı.

1983 yılında doçent, 1993'te Türk Tarih Kurumu Başkanı oldu. 2011 ve 2015'te Milliyetçi Hareket Partisi'nden Kayseri milletvekili seçildi. MHP'den ayrıldıktan sonra İYİ Parti'ye geçti ve burada TBMM Başkan Adayı oldu. 24 Haziran 2018'deki seçimlerden sonra parti yönetimiyle yaşadığı fikir ayrılıkları nedeniyle İYİ Parti'den istifa etti.

Halaçoğlu, akademik ve siyasi kariyeri boyunca çeşitli görevlerde bulunarak, Türk siyasi ve tarihsel alanına önemli katkılar sundu. Şimdi ise Kutlu Parti ile yeni bir siyasi yola çıkmış durumda.

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.