Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sizi gidi aşısızlar sizi

A+A-

%100’ümüz aşı olsak covid-19 bitecek mi?

Aşısızların pandemisi diyerek aşı olmayan ve sorgulayan kesimi pandeminin suçlusu ilan ederek yaptıkları hataları kamufle etmeye çalışanlara soruyorum. Varsayalım siz haklısınız aşı olmayanlar virüsü tetikliyor aşı olanlara neden bulaşıyor?

Bu işin tek çözümü aşımı? Neden doğa eczanesine kulaklarınızı tıkadınız? Yurtdışında imkan bulan bilim insanlarımız ülkemizde neden dikkate almıyorsunuz? Aşıya üretici firma dahi garanti vermezken ülke insanımızı neden kobay yapmaya bu kadar isteklisiniz? Ülke genelinde aşı olanlarla ilgili yan etki sonuç verilerini neden paylaşmıyorsunuz?

Sağlık Bakanlığı’na çağrı haberinden yola çıkarak doğal bir bitkinin koronaya iyi gelebilir dedi diye dikkate alıp dinlemek yerine neden soruşturma yolunu seçtiniz? Anlayacağınız cevapsız onca soru varken günah keçisi aramanız hiçte inandırıcı gelmiyor. Lütfen şeffaf olun. Bu ülkenin samimi insanının duygularını yıpratmayın. Yarın hesabını veremeyeceğiniz ithamlardan uzak durun.

Sizin beyanınızı size hatırlatıyorum, binde bir ihtimal dahi olsa o çalışmayı dikkate alırız demiştiniz. Oysa günlük vaka verisi açıklamaktan başka ne yaptınız? Son sözüm bu asil milletin akıl sağlığı ile dalga geçmeyin. Saygılar…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları