Selami Mutlu

Selami Mutlu

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sizi gidi bademler sizi!...

A+A-

Alnınız secdeye varırken bile aklınızda kadın var herhalde. Bu millet sizin ürettiğiniz ahlak teorilerine kanacak sanıyorsunuz. Yok dekolte giyen kadınlar tecavüzü göze almalı, yok sokakta gezen hamileler terbiyesiz, yok kahkaha atan kadınlar iffetsiz, yok kadın erkeğine efendisi gibi davranmalı, yok kocam ikinci eş alabilir kocama erkek arkadaşımı tavsiye ettim. Yok kızlı erkekli halk oyunları zinadır. Diyerek yıllardır yalan yanlış teoriler ürettiniz. Kiminizin etiketinde prof, kiminizin etiketinde din alimi bile yazıyordu. İnanın bu düşünce ve fikirleriniz bugün artık uzay çağına girmiş olan teknolojinin her eve girdiği bir dünyada kadını bir seks objesi bir köle olarak görmeniz kabul görmüyor. Siz hala bu uygar dünya ya ve onun yaşam tarzına ayak uyduramamış zavallılarsınız.

Ensâr vakfıyla, İmam Hatipler Derneği’nin Karaman’daki yurdunda yatılı kurstaki 8-9 yaşlarında ki 45 çocuğa senelerce tecavüz eden sizdiniz. 11 yaşındaki kız çocuklarını koynuna alıp, 70 yaşında ki sapıklara TBMM’de af çıkarmaya çalışan sizdiniz.  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesinden “Babanın öz kızına şehvet duyması haram değildir” diyen sizdiniz. İlahiyatçı profesör evindeki bilgisayara çocuk pornosu yerleştirip, seyrederken yakalanan sizler değimlisiniz? Bu nasıl sapıklıktır. Bu nasıl ilkelliktir. Sizi gidi bademler sizi… Muhafazakar ayaklarla toplum hayatını baskılayarak, toplumu izole edeceksin, sadece kadın figürü ile kafalarını dolduracaksın alnınız secde ederken bile kadın düşüncesi akıllarda var olacak sonrada sarığınla cüppenle türlü-türlü yalanlar faraziyeleri din adına söyleyip kendine yer yapıp nemalanacak toplumda yer edineceksin. Öğle mi? Bırak bu faraziyeleri güzel dinimizi hiç değilse kirletme.

Yıllarca bu millete attığınız yalanlarla oyaladınız bu toplumu. Dinimizi siyasileştirip kirletmeye kıllanmaya başladınız. Üretmek yerine tükettiniz şimdi de gavur dediklerinize el açıp kredi ve ithalat ile günü kurtarmaya çalışıyorsunuz. Sizi gidi bademler sizi… Dış politika desen etrafımızda ne dost ne de müttefik bıraktınız. Uyguladığınız tarım politikalarıyla çiftçi ekemez oldu. Sanayici imalatçı kan ağlıyor. İşsizlik eğitim rezalet boyutunda. Ama sizin aklınız secde ederken bile kadın motifine kilitlenmiş. Kadın gülerse şöyle, itaat etmezse böyle olurmuş. Kadın sanki babanızın kölesi üreten-çoğaltan-yaşatan değil. Sizi gidi bademler sizi… Bu örgütlenmiş cahil kafa yapınızla cumhuriyetin bütün yer altı-yerüstü milletin temel varlıklarını adeta yağmalayarak yandaşlarınıza ümmetinize peşkeş çektiniz. Şimdide var olan ekonomik sorunlarımıza seyircisiniz. 450 milyar dolar bütçe kamburuyla yükün altında ezilmek üzeresiniz. Bu lüks-israf cehalet sonucu bak ülke ne hale geldi!

Ülkenin fabrikalarını, tesislerini, bankalarını, barajlarını dağlarını, derelerini madenlerini ya doğrudan doğruya ya da özelleştirme ayağı ile yandaşlarınıza devrettiniz o yandaşlarda ucuza kapattıklarını, yabancıya uçuk-kaçık dolarlarla sattılar. Şimdi sıra ülkenin kalbinin attığı en değerli dağı kabul edilen, bitkisel dokusuyla dünya da örnek görünen Kaz Dağları’na sıra gelmiş durumda. Nerede bir güzellik varsa onu yok etmeye ranta dönüştürüp nemalanmaya kurgulanmış bir kafa yapınız var. Kadın motifi de aklınızdan hiç çıkmazcasına tutkuya dönüştürdüğünüz saplantılarınızı bir tarafa bırakıp düşününüz. Yaptığınız uygulamalarla sarf ettiğiniz sözlerle ekonomimiz ne hale geldi bir bakınız. Mirasyedi bir zihniyetle yaptığınız lüksün ve israfın sonucunda bunun faturası millet tarafından ödeniyor.

Türkiye’nin aynada ki görüntüsü, elektriğe zam, doğalgaza zam, benzine zam, içkiye zam zamda zam… Ne hukuk kaldı ne demokrasi ve adalet. Ama siz hala kadın şöyle yaparsa şu olur böyle yaparsa bu olur demeçleriyle yer edinmeye yol almaya çalışıyorsunuz. Bu zamlar yetmiyormuş gibi devletin ve milletin en değerli varlıklarını, menkullerini devir edip içselleştiriyorsunuz. Getirilen varlık barışı adı altında ki aflarla “İmar affı, bedelli askerlik, Merkez Bankası’ndaki kefen parası” ile de ülkeyi batırdığınız durumdan çıkaramadınız. Milliyetçi yalanlarla şu kadar PKK’lı öldürdük. Şehitlerimizin intikamını aldık diyerek milliyetçi nutuklar atacağınıza, milliyetçi ekonomik tedbirleri almayı tercih etmelisiniz. Türkiye’nin aynada ki görüntüsü budur.

İyisi mi siz artık bu yalan ekonomisini-talan ekonomisini bir tarafa bırakıp başınızı secdeden kaldırarak ülkenin aynada ki görüntüsüne odaklanın. Kadına sınır oluşturmaya değil. Zira ülke insanını yalanla avutabilirsiniz ama sizi aynada seyredenler ve dışarıdan ülkenin filmini çekenler her gün kredi notunuzu çöp değerine düşürmüş durumdalar.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.