Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Şölen başlıyor

A+A-

Filenin Sultanları yeni bir maceraya yelken açıyor. Sultanlar Ankaralı voleybolseverlerin karşısında yeni bir heyecanı bizlere yaşatacak. FIVB Milletler Ligi Heyecanı Ankara’da yeni bir voleybol rüzgarı estirecek.

Rakipleri dize getirmek, milyonları ayağa kaldırmak bizde e daha ne olsun. Böyle oyunculara sahip olan kaç ülke var. Onun için Sultanlarımız bir kez daha rakiplerine meydan okumak için sahne alıyor.

Türk sporunun takımlar düzeyinde en başarılı branşı olan kadın voleybolu ile bir kez daha gönülleri fethetmek için Başkente geliyor. Muhteşem Ankara seyircisi önünde oynanacak maçlar nefes kesecek. A Milli Kadın Takımımızın Ankara’da oynayacağı Milletleri Ligi ilk ayak ve Final Etabı karşılaşmaları 31 Mayıs Salı günü başlıyor.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın mücadelede edeceği Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Milletler Ligi'nin Ankara'da oynanacak 2. Grup maçlarının programı belirlendi. Türkiye Voleybol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, organizasyon, 31 Mayıs-5 Haziran tarihlerinde Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Filenin Sultanları ilk sınavını 31 Mayıs Salı günü Avrupa’nın en güçlü takımlarından olan İtalya karşısında verecek. Ankara Spor Salonu’ndaki zorlu mücadele saat 18.30’da başlayacak.

Sultanlar ikinci sınavını 3 Haziran Cuma akşamı saat 19.00’de Çin karşısında verecek. Sultanların bir sonraki rakibi 4 Haziran Cumartesi akşamı Bulgaristan olacak ve mücadele yine 19.00’da oynanacak. Filenin Sultanları son maçını 5 Haziran Pazar akşamı saat 19.00’da Belçika karşısında oynayacak ve grup maçları tamamlanacak.

Evet değerli Anadolu Gazetesi okuyucuları gördüğünüz gibi Filenin Sultanları birbirinden zorlu rakiplerle mücadele edecek. Ben son dönemdeki Sultanlarımızın formuna güvenerek buradan alnımızın akıyla çıkacağımızdan hiş kuşkum yok.

Neden derseniz? Son derece formda olan Sultanlar bütün rakiplerini yenecek güçtü. Çünkü gerek Türkiye liginde gerekse Avrupa’da oynayan oyuncularımızın form durumları en üst seviyede ve başlarında takımımızın Kaptanı Eda Erdem Dündar diye bir abide var.

Evet hemen şu soru akla gelebilir. Yerli oyuncularımız ligimizde daha az süre alıyor ve biz nasıl başarılı olacağız? Fakat yerli oyuncularımız yabancı oyunculardan çok şey öğreniyor. Mesela Vakıfbank’ın şampiyonluğunda en büyük katkıyı yerli oyuncular verdi bunu da unutmayalım.

Gerek Fenerbahçe, Eczacıbaşı Dynavit ve şampiyon Vakıfbank takımlarının kadrosunun önemli yıldızları hep yabancı ama unutulmasın ki onları yıldız yapan bizim oyuncularımız. Yerli oyuncularımız olmasa yabancılarla şampiyon olmanız zor.

Ben Filenin Sultanlarına sonuna kadar güveniyorum. Bütün oyuncularımız istim üzerinde ellerinden gelenin en iyisini yaparak bir kez daha tüm Türkiye’ye büyük gurur ve zafer yaşatacaklar. Onlara yakışan da budur zaten…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları