Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Son LGS heyecanı

A+A-

Cumartesi günü orta öğretimdeki öğrencilerimiz için çok önemli bir gün olacak. Çünkü Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sayısal bölüm ve sözel bölüm olarak iki oturumda yapılacak.

Hal böyle olunca 8. sınıf öğrencileri bütün eğitim öğretim döneminde gece gündüz demeden emek verdikleri, çalıştıkları gün, hafta, ayların meyvelerini toplama zamanı geldi de çattı. İnşallah bir sorun ve sıkıntı yaşamadan son kez girdikleri bu sınavdan yüklerinin akıyla çıkarlar.

Ortaöğretimin son sınıfta çocuklarımız önceki adı TEOG olan şimdi ki adı ise LGS olan sınav ile yorucu bir mücadele içine girmekte adeta maratona çıkmaktadırlar. Bu maraton hem çocukları hem de biz velileri çok yormaktadır. Çocuklarımız hem okul hayatının stresini hem de geleceğini belirleyecek sınav stresini birlikte yaşamakta, küçük yaşta büyük bir yük altına girerek kendilerine çok ta zaman ayıramamakta yarış atı gibi koşturulmaktadırlar.

8. sınıfta okuyan bir kız çocuğu annesi olarak bu sıkıntıları çocuğumla birlikte yaşamaktayım. Hem maddi hem de manevi yönüyle artık çocuklarımızı okutmak onların iyi bir eğitim almasını sağlamak için bizlerde payımıza düşeni yapmaya çalışmaktayız. Bütün her şey çocuğumuz için iyi bir gelecek hazırlamak için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için her iki tarafta elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Ben buna inanıyorum. Yeter ki çocuğumuzun ilk etapta devlet okullarındaki nitelikli bir okula giderek daha sonrasında üniversite sınavına daha iyi hazırlanmak için çabalamak. Yani eğitimin sonu yok. Sürekli çabalayıp kendini geliştirmek zorundasın.

Buradan öncelikle kendi kızım ve sınava girecek bütün öğrenciler için şimdiden başarılar diliyorum. Allah bütün verdiğiniz emekleri boşa çıkarmaması temennisinde bulunuyorum. Bizler ebeveynler olarak üzerimize düşenin fazlasını elimizden geldiğince yapmaya çalıştık inşallah bunda başarılı olmuşuzdur diye umut ediyorum.

Çünkü her anne ve baba çocuğunun en iyi eğitimi almasını ve çok başarılı bir kariyer sahibi olmasını ister bundan daha doğal olan bir durum da yok sanırım. Çünkü çocuklar kadar ebeveynler de onlar kadar yoruluyor, ter döküyoruz.

Bir uyarı da Cumartesi günü trafiğe çıkacak olan vatandaşlarımıza gelsin. Bir anne olarak rica ediyorum lütfen okul önlerinde korna çalarak çocuklarımızın dikkatini dağıtmamanızı rica ediyorum.

Allah yar ve yardımcınız olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.