Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal medya Mansur Yavaş’ı konuştu

A+A-

Gerçekleştirdiği çalışmalar nedeniyle, Ankara’nın çoğu kesimi tarafından beğeni toplayan  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yine gündem olmaya devam etti. Sosyal medyada yaptığı konuşmayla Türkiye’nin  kalbine giren Mansur Yavaş’ın her hareketi göz doldurmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde kahvecilere yaptığı desteklerle ön plana çıkan Başkan Yavaş bu kez de sosyal medyayı ayağa kaldırdı. “Atam, gördüğünüz gibi Ankara emin ellerde artık” sözleri sosyal medyada çokça konuşuldu. Yavaş’ın konuşması Twitter’da 10 bin kereden daha fazla paylaşıldı ve gündeme girdi.

Hal böyle olunca büyük bir kesimin takdirini kazanan Yavaş şimdi de müzisyenlere vereceği destekle gündem oldu. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Mansur Yavaş, normalleşme kararlarının ardından sosyal medyada da hoşnutsuzluklarını dile getiren sanatçılar için şunları söyledi:

"Zor günler geçiren müzisyenlerimize yeni destek paketimizi bu hafta açıklıyoruz. Aynı zamanda pandemi tedbirlerine uygun şekilde parklarımıza kuracağımız mutluluk sahneleri sanatçılarımızın emrinde olacak. Müzik ve mutluluk başkentin sokaklarını her zaman dolduracak”

Yani demem o ki, Mansur Yavaş yaklaşık iki yıllık başkanlık döneminde yaptığı çalışma ve projelerle; başta Ankaralılar olmak üzere, tüm Türkiye’nin  de kalbini kazanmayı bildi. Önümüzdeki seçimlerde aday olur mu? Aday gösterilir mi? Tabi bilinmez ama “Millet İttifakı” Mansur Yavaş’ın bu çalışmalarından çok memnun.

Mansur Yavaş konusunda “Her gülün dikeni” var sözü hep kulağımda çınlar. Neden mi? Biz burada Mansur Yavaş’ın çalışma ve projelerini kaleme alırken Yavaş’ın zıttı düşünen sadece parti gözüyle bakıp eleştirenler de var. Bunları da unutmamak gerek. Bu yüzden Yavaş’ın o kesime de geri kalan yaklaşık üç yıllık başkanlık döneminde el atacağını düşünüyorum. Sevgiyle kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları