Anadolu Efes son periyotta yıkıldı
THY Euroleague’de temsilcimiz Anadolu Efes Kızılyıldız deplasmanındaydı.
Euroleague 11. Hafta maçında Sırbistan deplasmanına giden Anadolu Efes, Kızılyıldız karşısında iyi başladığı müsabakada ilk çeyreği 22-21 yenik kapadı. İkinci çeyrekte skorer isimlerini devreye sokan lacivert beyazlılar ilk devreyi 49-43 üstün tamamladı.
Üçüncü periyoda Larkin’in isabetiyle başlayan temsilcimiz çeyreğin sonlarında oyundan düştü ve periyot 72-70 Kızılyıldız üstünlüğüyle sona erdi.
Son periyoda iki sayı geride giren Anadolu Efes beş dakikada sadece iki isabet bulduğu son çeyrekte rakip potaya toplam 13 sayı atabildi. Savunma anlamında da rakibine diş geçiremeyen temsilcimiz salondan 97-83 mağlubiyetle ayrıldı ve Euroleague'de üst üste ikinci deplasman mağlubiyetini aldı.
ERGİN ATAMAN SİNAN ERDEM'E DÖNÜYOR
Toplamda 11 maçta 6. mağlubiyetini alan Efes, bir sonraki maçında Salı günü eski hocası Ergin Ataman’ın takımı Panathinaikos ile Sinan Erdem’de karşılaşacak.
Anadolu Efes’te Shane Larkin’in 21 sayı 5 asistlik performansı galibiyet için yeterli olmadı.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.