Minikler futbola doyurdu

Minikler futbola doyurdu

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) tarafından organize edilen, 2018-2019 Amatör Futbol Sezonu TFF U11 Miniminikler Futbol Şenliği madalya töreni büyük bir coşkuyla şölen havasında gerçekleştirildi.

A+A-

U11 Miniminikler Futbol Şenliğinde konuşan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, “Türk futbolunun geleceğisiniz, sizler için ne kadar çok şey yapsak azdır. Sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi.

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (AASKF) tarafından organize edilen, 2018-2019 Amatör Futbol Sezonu TFF U11 Miniminikler Futbol Şenliği madalya töreni büyük bir coşkuyla şölen havasında gerçekleştirildi. Turnuva sonunda madalya ve kupalarını alan minik futbolcuların heyecanı ve sevinci görülmeye değerdi.

minik1.jpg

99 TAKIM K ATILDI

99 takımın mücadelesi ile tamamlanan U11 Miniminikler Şenliğinin madalya törenine Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Ayar, Ankara İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Ahmet Semercioğlu, Raportör Aytekin Büyükbaş, TÜFAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hameş Şentürk, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ankara Şubesi Başkanı Dilaver Gürbüz, amatör spor kulüp başkanları, yöneticileri, antrenörleri, sporcular ve aileler ile değerli çok sayıda basın mensubu katıldı.

BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ

Katılımın yoğun olduğu madalya töreni açılışında konuşan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu şunları söyledi, “Sizler için ne kadar çok şey yapsak azdır. Sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz” dedi. Amatör sporun Ülkemizin en büyük sosyal projesi olduğunu da belirten Başkan Kandazoğlu “Sizlerle bir arada olmaktan büyük keyif alıyoruz. Bir sezon boyunca emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarıma, il temsilcisi ve yardımcılarına, tertip komitesinde olan arkadaşlarıma, saha komiserleri arkadaşlarıma, saha çalışanlarına herkese teşekkür ediyorum. Değerli gençler sizler için ne kadar çok şey yapsak azdır. Ama elimizdeki imkanlar ölçüsünde sizlere en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

minik2.jpg

ANNE VE BABALARA BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

Değerli hocalarım bir sezon boyunca çocuklarımıza çok büyük hizmetler verdiniz diyen Başkan Kandazoğlu, “Çocuklarımızın iyi bir sporcu olmalarının yanı sıra birlik, beraberlik içinde paylaşımcı olmaları adına çok güzel işlere imza attınız hepinize teşekkür ediyorum. Sevgili veliler, anneler babalar sizler çok önemlisiniz. Bu güzel aile tablosunu yaratan sizlersiniz. Çünkü ülkemizin geleceği bu gençlerimiz. Çocuklarımıza ne kadar dostluk kardeşlik adına, birlik beraberlik adına onları bir araya getirebilirsek, kaynaştırabilirsek ülke adına gelecekte o kadar daha güçlü olabiliriz. Bu noktada bu hakikaten çok önemli” ifadelerini kullandı.

ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK SOSYAL PROJEDİSİDİR

Biz her spor tesisini bir okul olarak değerlendiriyoruz ifadelerine yer veren Başkan Kandazoğlu, “Ülkemizin en büyük sosyal projesidir bu. Gitmiş olduğumuz her yerde de bunun altını çiziyoruz. Hem Spor Bakanımızla, hem Futbol Federasyonu ile bütün yerel yönetimlerle belediye başkanlarımızla bu konuyu işliyoruz. Sizler çok daha güzel tesislerde spor yapmayı fazlasıyla hak ediyorsunuz. Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na, Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Nihat Özdemir’e ve yönetim kuruluna çok teşekkür ediyorum. Bu tesislerin hazırlanmasında büyük gayretleri olan emeği olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

shshs.jpg

AMATÖR FUTBOL ADINA GÜZEL İŞLER YAPILDI

Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah Ayar da amatör futbol adına Ankara’da çok güzel işler yapıldığına dikkat çekerek, “Bu güzel ortamda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bütün sahalarımızda yapılan etkinliklerin sonunda ne kadar iyi işler yapıldığını gözlemliyorum. Hepinizin gözlerinizden öpüyor ve başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

İÇİNİZDEKİ HEYECAN HİÇ KAYBOLMASIN

Ankara İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Ahmet Semercioğlu futbola ilk adımlarını atan miniklere Atatürk’ün sözünü akıllarından hiç çıkarmamaları tavsiyesinde bulunarak, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. İçinizdeki heyecan hiç kaybolmasın. Bir sezon boyunca her hafta yaklaşık 200- 300 civarında müsabaka oynandı. En önem verdiğimiz lig U11 Ligi oldu. Lütfen Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü aklınızdan çıkarmayın. İçinizdeki heyecan, ateş hiç sönmesin. Türkiye’nin geleceği sizlersiniz” diye konuştu.

TÜRK FUTBOLUNUN GELECEĞİ SİZLERSİNİZ

Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Ankara Şubesi Başkanı Dilaver Gürbüz de konuşmasında şunları söyledi, “Bu güzel ortamı yaratan sevgili Başkanımız Murat Kandazoğlu’na teşekkür ediyorum. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Türk futbolunun geleceğisiniz. İnşallah daha nice futbol şenliklerinde buluşmak üzere. Sevgiyle kardeşlikle kalın” diye konuştu.

MADALYALARI VERİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından tüm spor kulüplerini tek tek tebrik eden AASKF Başkanı Murat Kandazoğlu tüm minik futbolculara madalya ile kulüp yöneticilerine katılım belgelerini takdim etti. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen madalya töreni, madalyaların ve katılım belgelerinin verilmesinin ardından oyun havaları ve hep birlikte çekilen halaylarla sona erdi. Bizde Anadolu Gazetesi olarak Türk futbolunun geleceği olan minik futbolcularımıza bu imkanı sunan Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başta olmak üzere bütün kulüp başkanlarımıza, yöneticilerimize, antrenörlerimize, sporcularımıza, katılımcılarımıza ve tüm camiamıza teşekkür ederiz daha nice güzel organizasyonları tertip etmesini temenni dileriz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.