Şişli Sağlık Kart uygulaması başladı

Şişli Belediyesi, Türkiye'deki diğer yerel yönetimlere örnek olacak dev bir projeye imza attı. Şişli Sağlık Kart uygulaması ile ilçede yaşayan herkes, anlaşmalı 26 özel sağlık kuruluşunda belirlenen branşlarda yüzde 50'ye varan indirimle tedavi olma imkan

Şişli Sağlık Kart uygulaması başladı
Yayınlanma:
Güncelleme:

Şişli Belediyesi, ilçede yaşayan 210 bini aşkın vatandaşın sağlıklı yaşama hakkını güvence altına almaya yönelik benzersiz bir projeyi hayata geçirdi. Proje ile artık Şişli’de yaşayan herkes bir "Şişli Sağlık Kart" sahibi olacak ve projeye sponsor olan 26 özel sağlık kuruluşunda bugünden itibaren belirlenen branşlarda yüzde 50’ye varan indirimle tedavi olma imkanı bulacak.

YEREL YÖNETİMLERE ÖRNEK OLACAK PROJE

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve 26 özel hastanenin üst düzey yöneticileri, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, burada yaptığı konuşmada uygulamaya koydukları tüm projelerde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizerek her yurttaşın sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin sosyal belediyelerin temel görevi olması gerektiğini vurguladı.

Hayri İnönü, sözlerine şöyle devam etti: "Bu görev bilinciyle 'Şişli Sağlık Kart' projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu proje için 6 aydır aralıksız ve büyük bir titizlikle çalışıyoruz. En temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşları ile anlaşarak Şişli sakinlerine Şişli Sağlık Kart ile yüzde 50 indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Ancak projemiz burada kalmayacak, hastane sayısını daha da artırarak, büyüyerek devam edecek. Biz yola bu hedefle çıktık."

VATANDAŞ ŞİŞLİ SAĞLIK KART'TAN NASIL YARARLANACAK?

Şişli Sağlık Kart’ın Şişli’de yaşayan 210 bin vatandaşın ayrımsız tümüne verileceğini ve kartların posta yoluyla dağıtımına başlandığını belirten Hayri İnönü, "Sponsorumuz olan 26 sağlık kuruluşunda hiçbir evrağa ihtiyaç duymadan, Şişli Sağlık Kart ile muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden faydalanabilecekler. 18 yaşından küçük vatandaşlarımız ise ailelerinden bir kişinin Şişli Sağlık Kartı ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.