Suat Gürcan: Artık İngilizceyi hem anlayacağız hem de konuşacağız

Suat Gürcan: Artık İngilizceyi hem anlayacağız hem de konuşacağız

Türkiye’de, İngilizceyi anlamak ve konuşmak hala büyük bir kesim için önemli sorun teşkil ediyor.

A+A-

Türkiye’de, İngilizceyi anlamak ve konuşmak hala büyük bir kesim için önemli sorun teşkil ediyor. Bu sebeple çoğu kişi İngilizce öğrenebilme ve konuşabilme hayalini rafa kaldırıyor. Sık sık karşılaşılan “anlıyorum ama konuşamıyorum” cümlesi aslında İngilizce öğreniminde yanlış eğitim metotlarıyla ilerlendiğini gösteriyor. Sadece gramer bazlı eğitim metotları, kişilerin kâğıt üzerinde başarılı olmalarını sağlıyor, ancak bu durum kendilerini ifade edebilme aşamasına gelmeleri için yeterli değil. Daha önce yabancı dil eğitimi almamış ya da yanlış eğitim metotlarıyla başarısız tecrübeler yaşamış olan herkesin ihtiyacı olan tek şey, İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilmesini sağlayacak başarılı bir öğrenme tekniği.

ingilizce-51.jpgDİZİLERLE EĞİTİM

Günümüzde ilkokuldan itibaren yıllarca İngilizce eğitimi verilmesine rağmen bireylerin;  dildeki dört temel beceriye, özellikle İngilizce konuşma becerisine çok az sahip olduğu görülüyor. Yabancı dil öğrenimini, ders başlığı altından kaldırıp eğlenceli bir hale dönüştürerek, öğrenmeyi kolaylaştıran Modadil Akademisi, haftada 1 kez, öğretilen konular ve cümle kalıpları doğrultusunda en uygun dizileri seçip öğrencilere izletiyor. İzlenen dizide öğrenilen kelime kalıplarına örnekler bulunuyor, sınavlar ve yarışmalar düzenleniyor; bu da öğrencinin o konuyu tam olarak öğrenmesine olanak sağlıyor. Bu tür aktivitelerle öğrenciler, ders psikolojisinden çıkarak dilin güzel ve eğlenceli yanlarını keşfetmeye başlıyor.

HATA YAPMA KORKUSU

Modadil Akademisi Kurucuları Rıdvan Gürbüz ve Suat Gürcan, “İngilizcede sadece gramer bilgisi ve okuma-yazma becerisi üzerine yoğunlaşıldığı için “anlıyorum ama konuşamıyorum” ifadesiyle çok sık karşılaşıyoruz. İnsanlar İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşanlara özeniyorlar ancak hata yaparım korkusuyla konuşmaktan kaçınıyorlar. Modadil Akademisi ise başta bu konuda detaylı çalışmalar yapan Kayseri Modadil Şubesi olmak üzere tüm şubelerinde rahat bir eğitim alanı ve metotlar sunarak onların bu alanda yalnız olmadıklarını gösterip kendilerini rahat hissetmelerini sağlıyor. Kendilerini rahat hissedebilen öğrencilerimizin de “artık hem anlıyorum hem de konuşabiliyorum” yorumlarıyla karşılaşmak bizleri oldukça mutlu ediyor” ifadelerini kullandılar.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.