Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Suriye’de neler oluyor?

A+A-

Suriye bölünüyor. Sessizce sinsice ve ahlaksızca. Kaç yıl oldu Mümbiç’ten çıkacaklarına dair söz vermelerine biliyor musunuz? O zaman çıktık çıkacağız diyerek oyaladılar. Şimdi de yeni yıla vade verdiler. Arkasından da “Mümbiç’te uygulanan durum buraya İŞİD sızmalarına mani oldu. Bu başarı doğuda da devam etmelidir” diyor ABD. Şimdi de gözetleme kulesi kuruyorlar. Bu kuleler tamamlanmadan hemen yanı başına biz de aynı gözetleme kulelerini kurmalıyız. ABD’nin burada rahat hareket etmesine mani olmalıyız. Bu hamlesi boşa çıkarılırsa elinde önemli bir hamle şansı kalmayacaktır.

Türkiye Suriye’de şu anda düşük profilli bir savaş yürütüyor. ABD, RUSYA, İRAN VE SURİYE merkezi hükumeti ile bir savaş. Türkiye bu savaşta yalnızdır. Şimdi bizden tarafmış gibi gözüken gruplar ÖSO, en küçük bir zaafta karşı tarafa geçeceklerdir. Zaten çoğunluğu Kürt olan bu grubun diğer oynak grubu Araplardır. Fırat Harekatının ilk günlerinde bizim verdiğimiz silahları kocaman tankı İŞİD’e sattılar. Gündüz bizimle gece onlarla oldular. Şu anda devletin yürüttüğü politika elbette doğrudur. Hatta biraz daha acele edip doğuda kalan yerlere 50km güvenlik ağı çekmelidir.

Geçenlerde bir açık oturumda bir gazeteci bayan “Fırat’ın batısı sizin olsun doğusuna karışmayın diyecekler” dedi. Daha önce de yine bir gazetede “Halep bizim olacak” diye bir haber çıktı. Bunlar sonunu düşünmeden söylenmiş fantezi sözlerdir. Suriye’nin batısı sizin olsun deseler doğuyu böldükten sonra ilk fırsatta Diyarbakır’ı isteyeceklerdir. Bu arada gözdağı veriyor ABD. ”Rusya askerleri ile ABD askerleri çatıştı 30 kadar Rus askeri öldü” denmektedir. Yani “sizi koruyan Rusya kendini savunmaktan aciz bakınız bu kadar askeri öldürüldü sizin de başınıza bunlar gelecektir” demek istemektedirler.  Mümbiç’te askeri araçla volta atmaktan vazgeçilmelidir. ABD doğuda Mümbiç’tekine benzer bir durum yaratmadan oraya biz de konuşlanmalıyız. Sonra kendi askerini dizer geçmene mani olur. Halep’ten Musul’a kadar bir güvenlik şeridi çekebiliyorsak en güzeli odur.

Tam seçim zamanı dışarıya fazla kulak salmayacağımızı zannederek yeni oyunlar peşindedir ABD. Temsilcisine gereken sertlikte mesaj verilmiştir. Kahraman askerimiz yeni bir destan yazarak ABD’yi bölgeden uzaklaştıracaktır inşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.