Gülay Ertunç

Gülay Ertunç

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Suriyeli kadınların evlilik tezgahı 

A+A-

Ülkemize son yıllarda girmiş olan Suriyeli insanların, yaşamış olduğu dram insan olarak hepimizi çok üzmüştür ve üzmektedir. Bir insanın vatanından yurdundan olması başka bir ülkede yaşama tutunmaya çalışması kadar zor bir şey olmasa gerek. 
Fakat bunun yanında bu insanlar ülkemize girerken mazlumun, ihtiyacı olanın yanında, hırsızı, haydudu, dolandırıcısı da ülkemize girmiştir. Bunun en trajikomik olanı da Suriyeli genç güzel kızların evlilik vaadi ile ülkemizde ki erkekleri kandırıp, elindeki avucundakini alıp, ortadan kaybolmasıdır. Organize bir çete olarak çalışan bu insanlar genç güzel bir kadının ağabeyi, babası veya dayısı gibi kedilerini tanıtıp sonrasında sahte bir imam nikahı yapıp takıları aldıktan sonra ortadan kaybolmaktadırlar. En az 7 ila 25 bin TL arasında vurgun yapmaktadırlar. 
Benim burada kızdığım nokta şudur, ülkemizde kız mı kalmadı? Ya da siz evli erkekler Suriyeli kadınları eşlerinizin üzerine kuma götürmek için imam nikahı ile genç güzel bir kadın alma hevesi ile dolandırılıp, çoluk çocuğunuzun rızkını kaptırıp, eşinizin onurunu kırarak, kendinizi de aptal yerine koydurtarak mutlu mu oldunuz? Ne demişler Allahın sopası yok, size yıllarca her konuda destek olan, herşeyinize katlanan o masum kadınlara, sırf nefsinizin açlığı yüzünden yaşattığınızın cezasını ilahi adalet vermektedir.
Diğer bir konu ise dedem yaşında ki adamlar, ona baksın diye Suriyeli kadınlarla evlenmeye çalışırken dolandırılıyorlar, valla ne yalan söyleyeyim oh olsun onlara neden mi? Sen girmişsin 70-80 yaşına ne yapacak seni 20 yaşında genç bir kız hiç mi aklın yok, mantığın hiç mi sarmıyor, bu yaşında bu kadar mı nefsinin kölesi oldun, gözünü açsana dolandırılacağın bağıra bağıra geliyor yanına, sonra çıkıp ağlıyorsun Suriyeliler şu kadar paramı dolandırdı ben yaşlı bir adamım şimdi ne yapacağım, hiç ağlama neden mi gidip genç kadınla evleneceğine o parayla huzur evine yerleşebilirdin veya bir bakıcı tutabilirdin, neyine gerek senin torunun yaşında genç bir kızla evlenmek. 
Gelelim genç, bekar henüz evlenmemiş beylere, onlar da Suriyeliler ne dersek yapar, istediğimiz gibi onları yönetiriz, zaten burada sığıntı gibiler diye düşünüp veya güzelliğinin büyüsüne kapılıp, mantığını tatile gönderen bu zihniyetlerde dolandırılınca akılları başlarına geliyor. Kardeşim ülkemiz de kız mı kalmadı, ne olursa olsun kendi kültüründen, kendi dünyadan biriyle evlensene, elin Suriyelisi ne anlar senin geleneğinden göreneğinden işte böyle tongaya düşersin. 
Bide bu insanlar çıkıyor televizyona işte beni dolandırdılar 25 bin lira paramı aldılar falan, filan diye, sunucu soruyor bekar mısın? Adam gayet yüzsüz o kısmı karıştırmayalım diyor. Bence sen başına gelenleri fazlasıyla haketmişsin. 40 yaşında 21 yaşında kızı görünce aklın başından gidecek kadar kıt kafalıysan bence oraya çıkıp maduru oynamaya hakkın yok, sen çocuklarının ve eşinin ahını almışsın, bence madur olan onlardan başkası değil. Sen ahmağın tekisin. 
Bu üçkağıtçı çeteye gelince onlara da iki çift sözüm var. Ya siz vatanınızdan yurdunuzdan olmuşsunuz, belkide en yakınlarınız bombaların altında öldü gitti, size sorgusuz sualsiz tek kucak açan ülke de Türkiye oldu, neden yemek yediğiniz tabağa tükürüyorsunuz. Sen ülkede ne halt edersen et ama bu ülkede adam ol. Dolandırdığın bütün insanların çoluğunun, çocuğunun rızkı sana haram olsun. Ülken de yaptığın pislikleri bu ülkede sürdürme şunu bil ki Türkiye Devleti asla bu yaptığınız dolandırıcılığı yanınıza bırakmayacaktır. Siz nerede yaşadığınızın farkında değilsiniz. Burası Türkiye. Bunu o kafanıza sokun ve adam olun. 
Sevgili okurlarım yazıma son verirken, sizlerden ricam bu tür insanlara prim vererek, kendinize ve ailenize zarar getirmemenizdir. Unutmayın Türk’e Türk’ten başka dost yoktur.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum