Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Takımlarımız ikinci yarıya çıkıyor

A+A-

Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu’nun ikinci yarısı başlıyor. Ligi istediği yerde bitiremeyen iki takımımız Gençlerbirliği ve Osmanlıspor ikinci yarıya Antalya’da iddialı hazırlandılar. İki takımımızın da hazırlıklarına baktığımızda gerçekten iyi çalışmışlar ve ligde kalmak için büyük mücadele içinde olacakları kesin.

Ligin ilk yarısını 17 puanla 14. sırada tamamlayan Osmanlıspor evinde Evkur Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelecek ikinci yarının ilk maçında. Ligin ilk yarısında iki takım sezonun açılış maçında karşı karşıya gelmişler ve o maçı Malatyaspor 3-1 kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmıştı.

Ligin ilk yarısında inişli çıkışlı bir grafik izleyen Osmanlıspor Bülent Uygunun yerine İrfan Buz’un gelmesinin ardından çıkışa geçmiş ve aldığı sonuçlarla ligin düşme bölgesinin üzerinde bitirmişti ilk yarıyı. Şimdi hedef daha iyi bir futbol oynamak ve daha iyi sonuçlar alarak ligde kalmak olacak.

Ligin köklü kulüplerinden bir diğer takımımız Gençlerbirliği ile tarihinin en kötü sezonlarından birisini yaşıyor. İlk yarıyı 14 puanla 17. sırada tamamlayan kırmızı siyahlılar ikinci devrede bu kötü gidişata son vermek için Kardemir Karabükspor karşısına çıkıyor. Tek hedef ve tek yol galibiyet başak çare de yok zaten.

Ligin ilk yarısına Ümit Özat’la başlayan ardından göreve Mesut Bakkal’ı getiren Gençlerbirliği daha sonra Mesut Bakkal’la yollarını ayırıp göreve yeniden Ümit Özat’ı getirerek takımı ona emanet etti. Ümit Özat’ın ikinci gelişi ile daha sonuçlar almasına karşın ligi istediği yerde bitiremeyen kırmızı siyahlı ekipte hedef ligde kalmak.

İki takımımıza ikinci yarı hazırlıklarını Antalya’da yaptı ikisi de iyi çalışta ve oynadıkları hazırlık maçlarında iyi sonuçlar aldı. İnşallah bu sonuçlar Süper Lig maçlarına yansır ve çalışmalarının karşılığını alırlar. Fakat ikinci yarının daha zor geçeceğini de şimdiden hatırlatmakta fayda var.

İkinci yarıda ligde sıkıntılı durumda bulunan takımlar can derdine düşerken, şampiyonluk mücadelesi veren takımlarda zirveden kopmamak için mücadele edecek. Onun için ikinci yarıda ekmek artık aslanın midesinde değil daha ileri gitti ona göre tedbirli olmak ve iyi sonuçlar almak zorundalar.

İnşallah Ankaramızın iki güzide takımı bu devrede istedikleri sonuçları alarak ligi daha üst sıralarda tamamlarlar. Eğer ikisi birden başarısız olursa uzun yıllar sonra Süper Ligde hiçbir Ankara takımı olmaz ki bu tam bir fiyasko olur ve verilen onca emeğe yazık olur. İnşallah sakatlık olmadan, tribün şiddeti ve tatsızlıkları olmayan bir ikinci devre olur. İkini yarıda bütün takımlarımıza başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları