Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Telekom bildiğiniz gibi

A+A-

Türk Telekom, ING Basketbol Süper Ligi'nin 25. haftasında deplasmanda Semt77 Yalovaspor ile karşı karşıya geldi. Büyük heyecana ve çekişmeye sahne olan mücadeleden ev sahibi Yalovasyor 72-68 galip ayrıldı.

Bu galibiyetle Semt77 Yalovaspor ligde kalma yolunda büyük bir adım ve muhtemelen bu sene kalacak gibi görünüyor. Ev sahibi ekip ligin ikinci yarısında yaptığı takviyelerle kendini ateş çemberinin dışına attı demek yanlış olmaz.

Başkentin ING Basketbol Süper Ligi’ndeki tek temsilcisi Türk Telekom için ne yazık ki iyi şeyler söylemek isterdim fakat ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Çünkü ortada istikrar adına söylenecek bir şey yok.

Sezona Burak Gören yönetiminde başlayan ve yaptığı transferlerle ligin en iddialı takımlarından birisi olduğu söyleniyordu. Fakat işin rengi ligler başlayınca ortaya çıktı ki söylenenlerle yapılan icraatlar birbirini tutmadı.

Yapılan onca transfere rağmen takımın ortaya koyduğu basketbolla hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor. Takımın başına getirilen Allan teknik adam Henrik Röld’da takıma olumlu etkiyi pek yapamadı maalesef.

Maalesef diyorum ki ortaya konulan basketbolda bunu destekliyor. Kadro kalitesi olarak Türk Telekom rakiplerinden aşağı değil. Hatta bazı oyuncular ligimizin en süt seviye kalitesinde. Sorun bu kaliteyi parkeye yansıtamamak.

Düşünün ligi kasıp kavurması gereken bir takım 10 galibiyet, 14 mağlubiyetle ancak 11’inci sırada kendine yer bulabilmiş. Bunun kadro kalitesi ile ilgili olduğunu düşünmek biraz zor. Mesele takıma kazanma ruhunu aşılayabilmekte bence.

Çünkü bu kadronun ligin en üst sıralarında olması gerekirken, bir iki maç kaybetse düşme potasında olacağından kuşkum yok. Son maçında düşme potasındaki bir takıma yenilmek gerçekten düşündürücü.

Sezon başında yapılan plansızca transferler takımı bu duruma getirdi. Eldeki iyi Türk oyuncuları takımda tutamayan yönetim bunun birinci sorumlusudur. İkinci sorumlusu ise Burak Gören’dir bence. Çünkü Burak hocanın takımı sert savunma yapamıyordu. Maçlarda fark açılmaya başlayınca takım biranda oyundan kopuyor ve maçın sonunda parkeden yenik ayrılıyordu.

Türk Telekom bu sene de play-off’u göremeyecek ve ligi alt sıralarda kapatacak. Bir Ankaralı olarak bunu kabul etmek zor. Ben bu durumu kabullenmek istemiyorum. Maçlarına gittiğimde heyecanlanmak, Telekom zorlansa da bu maçı kazanır demek istiyorum fakat umutlu olamıyorum.

Ligin boyu kısaldı bakalım Telekom ligi nerede bitirecek merak ediyorum. Umarım bu sezonu kaybettik, yönetim oturur hangi teknik adamla çalışacaksa sezon bitince buna kadar verir ve düzgün bir kadro kurarak Ankaralıların beklediği muhteşem takımı izleriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları