Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Terim’in dönüşü

A+A-

4 yıl aradan sonra Galatasaray’a dönen Fatih Terim takımının başında ilk maçına çıktı. Türk Telekom Stadı uzun yıllar sonra bu kadar kalabalık seyirci topluluğunu gördü. Anlaşılan Fatih Terim rüzgarı önce seyirciyi tribünlere çekmiş görünüyor.

Evet Fatih Terim geldi fakat konuşmak için daha erken. Üç günlük antrenmanla takımı hazırlamak kolay değildi fakat Galatasaray ilk yarının son maçını kazanıp devreyi mutlu bitirmenin huzurunu yaşıyor. Çünkü ikinci yarı bambaşka bir Galatasaray izleyebiliriz diye düşünüyorum.

Fakat tam tersi de olabilir bunu da unutmamak lazım. Çünkü ikinci yarı çok zor geçecek ve bütün takımlar can derdine düşecek onun için ikinci yarı için şimdiden bir öngörüde bulunmak daha erken. Fakat şunu söylemek lazım Galatasaray daha iyi olacak ve daha güzel bir futbol oynayacaktır. Çünkü takımın oyuncu profili ve kalitesi buna çok uygun.

Öte yandan maça gelecek olursak, maçtan çok gözler Fatih Terim’in üzerindeydi. Uzun yıllar sonra sarı kırmızılı taraftarın önüne çıkan Terim sevgisi bütün stadı sarmış bunu açık ve net bir şekilde gördük. İnşallah bu sevgi ve destek hep sürer. Çünkü futbol nankör bir oyun alınacak bir iki kötü sonuç sonrası taraftar bir anda aleyhinize dönebilir.

Bunu nereden anlıyoruz İgor Tudor’dan. Çünkü taraftar çok inanıyordu ve müthiş bir deha diyordu onun için. Hatta futbol cambazı ve geleceğin en iyi antrenörlerinden birisi olarak gösteriyordu. Alınan bir Malatyaspor mağlubiyeti sonrası yerin dibine sokuldu adeta ve Galatasaray yönetim kurulu hemen görevine son verdi.

Göztepe maçına gelecek olursak takımdaki futbolcular Fatih Terim’in gözüne girmek için büyük uğraş ve çaba gösterdi. Bunu baştan söylemek lazım. Öyleki hiç koşmaz denilen oyuncular bile doksan dakika boyunca inanılmaz bir tempo ile oynadı ve kazanmayı hak etti Galatasaray takımı.

Fakat maç berabere bile bitebilirdi. Göztepeli oyuncular biraz dikkatli olsa ve yakaladıkları golleri acemice harcamasa bugün Fatih Terim ilk maçından beraberlikle ayrılmış olurdu. Netice ilk maçında Terim iyi bir sınav verdi ve ilerisi içinde takımını tanıdıkça daha iyi bir takım yaratacağını görmemiz lazım.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları