Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Trump, İngiltere’den Neler istedi?

A+A-

Amerika Başkanı Donald Trump son yıllarda dünya devletleri üzerindeki denetimini daha da güçlendirmek niyetindedir. Zaten dünya halklarına karşı sert tutumunu her fırsatta yumruklarıyla, yüzündeki sert mimikleriyle ifade ediyor ve yer kıtasının gerçek sahibi gibi kendini güçlü zan ediyor. Ama unutuyor ki yer kıtasının tek sahibi Yüce Tanrıdır; Büyük Yaratandır. Ve Amerika’da Kennedy kardeşlerini öldürenler Amerikan devletinin içindeki hainler ve gaddarlardır. O gaddarlar çerçevesini bu gün Trump sanki devir almış gibi davranıyor ve tehditler sergiliyor. 

Trump, Büyük İsrail devletini yaratmak için David Rokfellerler Locası’na (Masonlar Lojası) söz vermiştir ve İsrail’in atom bombası olduğuna göz yumuyor ve dünyayı aldatıyor. Öte yandan kendi güvenliğini korumak için yabancı devletlerin Başkanlık seçimlerine karışıyor ve atom bombası üreten İran’a gözdağı veriyor her fırsatta. İran, bana göre atom bombasını mutlaka üretmelidir, çünkü bölgede sular ısınıyor ve İsrail Başbakanı Netanyahu’nun alaycı gülüşleri insanı çileden çıkartıyor. İsrail, İran’a karşı savaşa hazırlanıyor gibi davranmaktadır. Başkan Trump da yumruklarını masaya indiriyor. Öte yandan Çin, Meksika, Rusya ve Türkiye’ye karşı ambargolar uyguluyor. Trump, bana yaralı yılanı hatırlıyor, fakat ne zaman saldıracağı belli değil. Venezuela halkının demokrasi yoluyla seçmiş olduğu Cumhurbaşkanını indirmeye kalkıyor. Komşusu Meksika’ya adeta savaş ilan ediyor, ambargolar, tehditler ve saire ve saire, daha neler…

Amerika ile Rusya’nın gizli anlaşmaları

Trump sadece Rusya önünde dikkatli davranmaktadır, çünkü bu iki devlet ta ezelden Türk topraklarını parsel-parsel aralarında bölmüşler ve bölmeye hala da devam etmekteler. Hala XV-XVI yy. Amerikan devleti, Rus Çarı I. Nikola’dan Alaska topraklarını yüz yıllığına kiralamıştır. Amaç – Yakuta, Başkurdistan’dan inerek Amerika topraklarında meskûnlarsan Türk kanını taşıyan insanların gelişini durdurmaktı. Buna nail olsalar da asırlardır Alaska’yı elinde bulunduran Amerika neden bu toprakları geri vermiyor? Peki, neden Rusya kendi topraklarını geri almayı düşünmüyor? Çünkü gizli anlaşmalar imzalamışlar: Rusya Orta Asya’daki Türkistan ve ezeli Türk topraklarını işgal ediyor, bu topraklarda at oynatıyor. Amerika da yerli Kırmızı derili, aslen Türk menşeli, toplam 55 milyon insanları kendi topraklarında öldürerek tarihin en vahşi soykırımı yapmıştır. Bu bir tarihtir, bunu kimse unutamaz. Böylece Rusya ile Amerika asırlar öncesinde gizli anlaşmışlar. Bu yazılı anlaşmalar Rus Arşivlerinde gizli olarak korunmaktadır. Bu sebeptendir ki diktatör Stalin bedavaya Türkistan topraklarını Çin’e hibe etmiştir ve dünya devletleri Uygurların trajedisine suskun kalmaktadır.

Buna göredir ki, Garabağ topraklarımızı işgal ederek Hocalı’da soykırım yapan Ermeni teröristlerini kınayan az devletler vardır. Avrupa ve Batılı devletler taraf tutuyorlar, çünkü arkalarında Rusya ve Amerika olduğunu iyi biliyoruz. Ne yazıktır ki Hıristiyan Batı devletleri Hocalı’daki soykırımı görmezden geliyor ve haklı savaşımızı pek desteklemiyorlar. Çünkü dünyaya hâkim ırkların – Hıristiyan Patrik’i ile Vatikan Papası beş yüz yıl sonra ilk defa Küba’da bir araya geldiler ve gündemde tek soru vardı: “Arap Baharı… Müslümanlar çoğalıyor, onları öldürmek gerekiyor… Bu kadar”. Bu nedenle Irak ve Libya Başkanları öldürüldü, toprakları işgal altındadır, tüm zenginlikler Amerika’ya taşınıyor. Mısırda ’ki darbeden sonra Mısır Milli kütüphanesinden dünyanın en kadim el yazıları, toplam yüz bin kitaplar ve altın hazineleri de Amerika’ya taşındı. Amerika dünya devletlerinin tüm zenginliklerine sahip olmayı hedefliyor. Irak’ın seçilmiş Başkanı Saddam Hüseyin asılarak öldürüldü ve bu gün ABD’nin Irak Büyükelçiliğinde bin diplomatı görev yapıyordur. Aslinde onlar Irak’ın tüm zenginliklerini ülkelerine taşımakla meşguller.  Sıra petrolü ile zengin olan Suriye’ye gelmiş bulunuyor.

Amerika’nın amacı Türkiye’yi zayıflatmaktır

Amerika Suriye’de PKK militanlarına 5 bin TIR dolu silah vermiştir. Amerika’nın eğitip beslediği PKK, PYD ve IŞID militanları ile Suriye Özgür Ordusu arasında şiddetli çatışmalar devam etmektedir. Her gün yüzlerce Müslüman vahşice öldürülüyor. Bu savaşlarda tek bir Hıristiyan nedense ölmüyor. Trump, Türkiye’ye baskı yapıyor, Suriye topraklarına girmesine izin vermiyor. Ayrıca yükselen, güçlenen Türkiye’yi zayıf düşürmek ve sonrasında da Büyük İsrail devletini kurmak için Türkiye ve İran’dan toprak almayı hedefliyor. Amaç ve hedef budur, diye düşünüyorum. Fakat Başkan Trump, Türk milletinin kudretini, azimli ve cesur, tarihteki kahramanlık reşadetini, daima zaferlerden zaferlere koşan millet olduğunu unutuyor galiba. Çanakkale’de ağır silahlarla donatılmış dev devletleri dize getiren o misilsiz zaferlerle tarih yazan Türk insanının ezeli tarihini yeniden okuması lazımdır. Dünyada Türkler var iken çeşitli mini-mini halklardan oluşan barbar Amerikalılar yok idiler. Ve Oğuz Kağan’ın 150 binden ibaret Ordusu Orta Asya topraklarına hâkimdi ve aralıklarla Frengistan (Fransa) ve İspanya kıyılarına geliyor, yeniden geri dönüyordu. İşte biz Oğuz kökünden gelmiş Türkleriz, dedemiz belli, kökümüz de bellidir. Peki, siz ey Trump, Alman kökenli olduğunuz bellidir, fakat bu topraklarda dedelerimizin izleri olduğunu bilmiyor musunuz? Biz Türkleri inmek, rencide etmek size göre kolay mıdır? Unutmayın, sağlı, sollu olsalar bile ülkemizin bekası namına bütün Türkler yumruk olarak birlikte ayaklanacaklar, Başkan Sayın Erdoğan’ın etrafında bütünleşecekler ve topraklarımızın her santimi için sırt-sırta vuruşacaklar, bunu iyi anlayın ve idrak edin. Siz PKK, PYD ve IŞID terör gruplarını bağımsız ve demokratik ülkemiz olan Türkiye’ye karşı besliyorsunuz, her türlü destek veriyorsunuz. Okyanusun ötesinden hortumunuzu topraklarımıza uzatıyorsunuz, dünya Türklerini rencide ve rahatsız ediyorsunuz. Lütfen tarihi yeniden okuyun ve kadim tarihlerde Türklerin zaferlerine dikkat edin.

Azerbaycan dünya devleti olmuştur

Bu gün dünya Türkleri uyanmışlardır ve uzun yıllar Sovyet şovenizminde inledik, asimle edildik. “Biz Türk’üz”, dediğimizde Sibirya çöllerine sürgün edildik, aydın insanlarımızı, şair ve yazarlar, ressamlar, mühendisler, milli zeminde düşünenler -  katil Stalin tarafından kurşuna dizildiler. Fakat eğilmedik, dimdik durduk, dilimizi, örf adetlerimizi koruya bildik, tarihi zaferlerimizle kurur ve kıvanç duyuyoruz. Bize, “Siz Türk değilsiniz, Azerbaycanlısınız”, yeni ırk ismini taktılar. Biz Azerbaycan Türkleri değişmedik, tam tersi anladık ve bir daha idrak ettik ki, biz Türkler dünya insanlarına karşı daima hoşgörülü ve sevgi dolu olmuşuz. Örneğin, Osmanlı İmparatorluğu Bulgaristan gibi küçük milletleri korumuştur; kültürlerine, milli örf adetlerine, dillerine bile saygı duymuştur. Sovyetler ise Türk topraklarını işgal etmiş ve Türkler asimle olmuşlardır, işte fark burada saklıdır. Başka örnek, bu gün Azerbaycan’da 13 etnik gruplar barış ve huzur içinde, azat yaşamaktalar. Cumhurbaşkanımız, Sayın İlham Aliyev şöyle diyor:  “Azerbaycan bu gün dünyada örnek modeldir”, bu gerçekten de böyledir. Bu gün Ermenistan’da sadece Ermeniler yaşıyorlar, ne Rus, ne Türk yaşamıyor orada. İşte size somut örnek ey, Trump, bu farkı anlamalısınız ve Hocalı Soykırımını Senatoda tanımalısınız, topraklarımızın şartsız azat olunmasını savunmanız lazım. Çünkü bizler adil ve sevgi dolu insanlarız, komşularımızın topraklarına tecavüz etmedik, tam tersi bedavaya gaz, su, ışık ve petrol verdik yıllar boyunca. Bölgede daima barış ve sulh istedik, bu az mıdır, ey, Trump? Siz mutlaka Türkleri sevin, onlara saygı duyun, o zaman başarılı taraftar ola bilirsiniz.

NATO, Türkiye sınırlarından savunma sistemlerini topladı götürdü ve Türkiye sınırları savunmasız kaldı… Türkiye kendi sınırlarının güvenliğini, ülkemizin bekasını düşünmek mecburiyetinde kaldı ve Rusya’dan S-400 savunma sistemini almaya karar vermiştir. Bu çok doğru ve zaruri karar idi. Siz kalkıp da “Hayır, Alamazsınız”, diyemezsiniz. Siz Meksika’ya karşı önlemler, kararlar, ambargolar alıyorsunuz, Türkiye devleti size, “Yapmayın, etmeyin…” diyor mu, ey Trump? Siz ülkenizin “bekasını?” düşünüyorsunuz. Türkiye de kendi sınırlarının savunmasını koruyor ve doğrusunu da yapmıştır. Çünkü sizin beslediğiniz PKK yandaşları sınırlarımıza her an, her gün, her saat sızmaya devam ediyorlar, bunu siz yapıyorsunuz, ey, Trump? Yukarıda zikir ettim, hortumunuzu Okyanusun ötesinden üzerimize uzatamazsınız! Türkiye devleti endişelidir ve bölgedeki PKK teröristlerini yok etmeye kararlıdır. Bu Türkiye’nin gerçekten de beka meselesidir ve Cumhurbaşkanı, Sayın Tayyip Erdoğan’ın dimdik duruşunu destekliyorum. Tekrar ettiği - Vatan, Toprak, Devlet, Bayrak sözlerini takdir ediyorum. Bu şiarı muhalefet de demiş olsa alkışlayacağım, çünkü Türkiye’nin beka meselesi hepimizin güvenliği demektir. Burada hiç kimse şanlı Silahlı Kuvvetlerin, Ordumuzun Komutanlarına dil uzatamaz, çünkü onlar Türk vatandaşlarının güvencesi ve devletimizin varlığının sorumlularıdır.

Dünyada kritik siyasi gelişmeler varken, Trump’ın İngiltere’ye ziyareti düşündürücüdür. Trump İngiltere’den beklentileri vardır; İran’a karşı baskıyı artırmak, İran’ın atom bombasının geliştirmesini durdurmak,  ambargolar yaymak ve saire… İkinci dünya Savaşı yılarından öncelerde İngiltere-İran arasında sıkı işbirliği mevcut idi. İngiltere her yönüyle İran’la işbirliği yapmaktadır. Amaç – İngiltere ile birlikte İran’a karşı hareket planını hazırlamaktır. İran ise Atom bombası projesini bitirmelidir diyorum, çünkü İsrail çoktan Atom bombasını yaratmıştır ve bölgede sular yeniden ısınmaya başladı. Her an savaş başlaya bilir…

DEVAMI VARDIR.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.