Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türk devletine yeni tehditler

A+A-

Hem içeride hem de dışarıda devletimize kurulan tuzaklar ve kötü neticeleri şu günlerde öne çıkıyor. On üç askerimizin kahramanımızın şehadeti bir mateme sebep oldu. Ruhları şad olsun başın sağ olsun Türkiyem! Kaza mı eşkıya kurşunu mu her neyse bir büyük acı yaşadık.

Hem müttefik hem de düşman tavırları sergileyen batının haydutları yeni senaryolar peşinde. Başta Kamışlı ve Hasefe olmak üzere sınırımıza yakın pek çok yere alçak irtifa silahlarına SİHA’lara karşı savunma sistemleri yerleştirdiği basına sızdırılmıştır. Yani “hem Irak, hem de Suriye’ye giremezsin” demek istiyorlar. Buna da bir çare bulunur inşallah. Hem “ortak çıkarlarımız var” demekteler hem de terör destekçiliği yapmaktalar. Onların Suriye’de nasıl bir çıkarı olabilir ki? Sadece ABD değil diğer silah tüccarı öldürme ustası olan Rusya da bizim hem Suriye hem de Irak’ta bulunmamıza karşıdır. Nitekim iki balistik füze ile petrol bölgeleri vuruldu. Daha iki hafta önce de El Bab bir daha vurulmuştu. Zaten vurulmadan önce uçaktan bildiri atarak sivil halkın boşaltmasını istediler. Atılan füzeler Rus üssünden atılmıştır. Bu bilinmektedir. Ancak karşılık vermek hem zor hem de daha büyük sıkıntılara sebep olacağı için bilip de bilmezlikten gelinmektedir. Bir fırsatını bulunca da elbette hesabı sorulacaktır. Yani bütün dünya karşımızdadır. Bunlara karşı bu asil Türk milletini muzaffer eyle ya Rabbi!

İran bölünmeye yakındır. Doğudaki ayrılıkçı terör guruplarından olan Belucistanlılar askere ve polise saldırmaktadırlar. Bunların yani Belucistan’ın bir kısmı İran, diğer kısmı Pakistan ve en büyük kısmı da Afganistan’dadır. Bunlar fanatik Şia guruplarıdır. Sel felaketinde yardım götüren Kızılay ekibini taşlamışlar saldırıda bulunmuşlar ve yardımı kabul etmemişlerdir. Fanatik bir Türk düşmanıdırlar. ABD birkaç yerde birden karışıklık çıkararak İran’ı bölmeye çalışmaktadır. Ayrıca Güney Azerbaycanlıları kışkırtarak da esas büyük darbeyi buradan vurmaya çalışmaktadır. Elbette PEJAK ile her ne kadar Türk düşmanlığı hususunda anlaşsalar da onlar da dört gözle Suriye’nin bölünüp Irak’la birleşip sacayağını üçünü tamamlamak istemektedirler. Ayrıca en güneydeki Abadan Arap nüfus da kışkırtılarak Suudilerle birleşme isteklerinde bulunsalar da iki karşı kıyıdan bu biraz imkansız lakin Yemen’deki gibi yıllarca savaştıracaklardır. İran’ın Suriye ve Lübnan’a ulaşmasını engellemek için olanca oyunlar oynanmaktadır. Irak’ta eskisi gibi etkili olmaları da gittikçe zorlaşmaktadır.

Rusya Karabağ’da yeni oyunlar peşindedir. Anlaşmaya rağmen yeni sıkıntılar yaratmaktadır. Karabağ hala işgaldedir. Buraya gizlice Ermeni askerli sevk edilmiştir. Zaten Rusya onbin askerle işgal etmiş durumdadır. İçerideki çekişmeleri bırakıp devletimizin yanında olmak mecburiyeti vardır.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.