Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türk futbolunu katleden zorbalar

A+A-

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçı tam bir skandala dönüştü. Futbol zorbaları ne yazık ki bu anlamlı geceyi bir kabusa dönüştürüp bütün dünyaya bizi rezil ettiler.

Euro 2024 adaylığını açıklayan ve yapmak için müracaat edip büyük bir siyasi mücadele veren ülkemize yapılan en büyük kötülüğü bu alçaklar, bu kansızlar yaptı. Çünkü bu maça bakan Avrupalılar diyecek ki, “Bu Türkler maçlarda teknik direktörlerinin kafasını yarıp maçın yarıda kalmasına izin veriyorlarsa, bunlara sakın bu turnuvayı vermeyelim” diyecekler. Böyle düşünecekleri kesin, artık bundan dönüş olmaz gibime geliyor, yazık, günah değil mi, bu güzel ülkemize?

Futbol resitali beklenirken tam bir cinayet akşamına tanıklık ettik. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’e atılan maddeler sonunda kafasının yarılıp, beş dikiş atılmasının ardından tatil edilen karşılaşma için söylenecek söz bitmiştir. Artık, Devlet bundan sonra “Bu senin adamın, bu benim adamım” diyerek, “kayırma, kollama dönemi”ni sona erdirmeli ve gerekli yasal düzenlemeleri uygulamaya koymalıdır.

Ne yapacaklarsa yapsınlar ve bu adamlara gerekli cevabı versinler çünkü bu iş çığrından çıkmış durumda. Ricarda Quaresma korner atışı kullanmak üzere dört kere topun başına gitti dördünde de atışı yapamadan geri geldi. Çünkü o kadar çok çakmak, bozuk para ve bir sürü madde atıldı ki maçın hakemi Mete Kalkavan anons yaptırdı, olmadı hakemleri orta sahaya topladı uyardı olmadı.

En sonunda baktı olmadı Şenol Güneş’in kafasının yarılması ile maç nihayete erdi. Zorbalar muradınıza erdiniz mi? Takımınızın başını belaya soktunuz. Takımınız lig yarışında büyük yara aldı ve sahası kapanacak, bir sürü ceza gelecek bunu başardınız tebrikler size.

Olayların başlangıcı olarak Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin’i gösteriyorlar. Diyorlar ki Tolga geldi tribünlerle tartıştı bizleri tahrik etti falan filan… Oysaki Beşiktaş yedek kulübesinin arkasında yerleşen bir kısım güruh var, sürekli küfür eden, sürekli hakaret eden zavallılar var. Bunlar Tolga’nın rahmetli olmuş annesine sürekli küfür edince bir yerden sonra bırakın futbolcu olmayı normal bir insanın dayanamayacağı boyutlara çıkınca ister istemez tepki veriyorsunuz ve didişiyorsunuz, dalaşıyorsunuz.

Şimdi gel işin içinden çık. Hem suçlu hem güçlü olmaya çalışın ne güzel bir dünya böyle bir üste çıkmak nerede görülmüş anlayamıyorum. Ya siz neyin kafasını yaşıyorsunuz, ne için maça geliyorsunuz. Siz ne hakla millete hakaret eder, kafasını gözünü yararsınız bu hakkı size kim veriyor?

Bu maç artık bir milat olsun. Ne ceza vereceksiniz artık verin ve bunlar en ağır şekilde cezalandırılsın ve haklarında gerekli işlem yapılsın. İlla futbol sahalarında birilerinin ölmesini beklemeyelim lütfen yeter artık.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları