D. Doğan Kandemir

D. Doğan Kandemir

YAZAR
Yazarın Tüm Yazıları >

Türk Standartları Enstitüsü’nün dikkatine

A+A-

Türk Standartları Enstitüsü’nün 2000 yılında yayınladığı haritada Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzölçümünün 814. 578.000 milyon kilometre kare olduğu yazılı ise de; Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzölçümünün; 779.452 kilo metre kare olduğunu Dede Bekir Şitkethüdaoğulları tarafından Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Milletvekili Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu’na telefonla bildirilmiş.

Bundan sonra, 2000 yılı Mart ayında yâni bundan 17 yıl önce Dede Bekir Şitkethüdaoğulları’nca Türk Standartları Enstitüsüne telefonla durum bildirilmiş. Sonra; Şitkethüdaoğulları, Türk Standartları Enstitüsüne telefon ederek Ziya Taplak’la görüşmüş. Türkiye’nin yüzölçümündeki “GAF”ınızı görün, Türkiye’nin yüzölçümü 814.578.000 milyon kilometre kare değil, Türkiye’nin yüzölçümü 779.452 kilometrekaredir demiş. Türk Standartları Enstitüsü, bu “GAF”ını 30 Mart 2000 tarihine kadar düzeltmemiş. Şitkethüdaoğulları’nın anlattığına göre Kırıkkale İL gazetesinde bu konu yayınlanmış. 28 Ağustos 2000’de de Kırıkkale’de yayımlanan Bayrak gazetesi yukarıda yazılan konuyu haber yapmış. 13 Eylül 2000 tarihinde İhlas Haber Ajansı kameraya almış ve haritadaki konuyu, 14 Eylül 2000 tarihinde Türkiye Gazetesi resimli olarak yayımlamıştır.

Ancak; Bunlara rağmen Şimdiye kadar Türk Standartları Enstitüsü’nden bir ses veya bir nefes çıkmamış. Sonuç olarak Dede Bekir Şitkethüdaoğulları’nın konuyu 814.578.000 milyon metre kareyi fark etmesi, ilgili yerlere telefonla bildirmesi karşılığında durumun düzeltilmesini, Ayrıca; Türk Standartları Enstitüsünden istediği, ricası, istirhamı, dileği ise, “TEŞEKKÜR BELGESİ’ istemesidir. Türk Standartları’nın sözü edilen “TEŞEKKÜR BELGESİ”ni Şitkethüdaoğullarına vermeye gücü yeter.

Dede Bekir Şitkethüdaoğulları’nın, Türk Standartları’n dan “TEŞEKKÜR BELGESİ”ni, adı yazılı Kuruluştan istemesi hakkıdır diye düşünüyor, bu satırlarda kendimi yoruyorum. Şitkethüdaoğulları’nca; Türk Standartlarından “TEŞEKKÜR BELGESİ” istemesi doğrudur kanaatiyle bu yazıyı, yâni yukarıdaki satırları yazdığımın bilinmesi gerekir. Konu, Türk Standartları’nın bilgisine sunulur. Dede Bekir Şitkethüdaoğulları’nın telefon numarası aşağıdadır 0539 972 84 92.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.