Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye’de beka meselesi

A+A-

Her seçim geldiğinde bazılarının aklına devlet gelir, bayrak gelir, milli değerlerimiz gelir. Sonra unutulur. Neden şimdi de dile getirmiyorsunuz denildiğinde de “bir elin parmağa kadar güçle ne yapabilirim” acziyetini tükenmişliğini bahane olarak ileri sürerler. Hani seçimden önce “biz mecliste olmaz isek memleketi satarlar” diyordunuz? Hani iktidarın oy kaybetmesi için beklerken hesaplaşma hesabı yapıyordunuz. Yok efendim Türkiye’nin beka meselesi yok. Varsa şayet memleketi idare eden iktidar olan bir güç var. Onlar gereğini yapar veya yapsınlar. Hükümet savaş ilanı ise yetki aldı, emrinde milyona yakın asker var onları harekete geçirip beka sorunu varsa yok eder veya etmelidir. Size oy verince beka sorunu çözülecek mi? Siz hangi hamleyi yaparak bunun önünü alacak bu tehlikeyi savuşturacaksınız. Hani daha önce de benzer laflar etmiştiniz de sonradan da “ne yapabilirim gücüm yok” demiştiniz. Değişen nedir. Sizin etrafınızdaki yetmiş seksen kişiyi doyurma meselenizi beka meselesi olarak öne çıkarmayınız. Kimse yutmuyor. Tutmadı bu iş.

Beka meselesi varsa ittifak arkadaşınız olan hükümete söyleyin gerekenleri yapsın. Mesela “haydi askere beka meselesi var” desin. Herkes koşar askerlik şubelerinin önünde kuyruk olurlar. Maddi destek istensin sofrasındaki lokmanın birini verir ama size oy vermekle beka meselesi çözülmeyeceğini bildiği için bu laflara karnı tok. Yutturamıyorsunuz. Zaten iktidar “beka meselesi var” demiyor. Bazen ortağa ayıp olmasın babından söylese de gürül gürül dile getirmiyor.

Beka meselesi, var oluş meselesidir. Beka sonunda ikinci bir “a” harfi daha olursa vardır. Orası da terör yuvası terörist merkezidir. Türkiye’nin iyi idare edilemediği meselesi vardır. Onu da seçmen tavırlarıyla gösterir. Size oy vererek beka meselesinin çözüleceğine inanmamaktadır. Yıllar da bunu göstermektedir. İktidar değilsiniz, size oy verse iktidara aday da değilsiniz neden size oy vererek sizin seksen kişinin abad olmasına devam edilmesine müsaade etsin ki?

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.