Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye"erör" veriyor-2

A+A-

Bu gün terörle yapılan mücadele on sene önce de yapılsaydı keşke. ”Açılım” saçmalığını yaşamasaydık keşke. Son iki senelik mücadele yöntemi baştan beri yapılsaydı bunlar yaşanır mıydı? TV programlarında davet edilen demirbaş hainlerin terör bitecek diye ödleri kopmaktadır. ”Yeniden güvenlikçi politikalara mı dönülüyor” diye yapılan mücadele akamete uğratılmaya çalışılmaktadır. Bu hainler sormak lazım memleketin meselesi güvenlikse elbette güvenlikçi politikalar konuşulacaktır. İktisadi bir mesele olsaydı elbette tedbirleri de ekonomik olacaktı. ”Kürt meselesi yoktur bu olaylara sosyal ekonomik ve kültürel açıdan bakmak lazımdır” diyen alçaklar piyasadan çekilmişe benzemektedir.

Bir arkadaşım “Bu günkü Meclisin Meclis-i Mebusandan ne farkı var ki” diyordu. Evet Meclis-i Mebusanda çoğunluk Ermeni, Arap, Kürt, yezidi, Rum, Yahudi, Slav ve mezhepçilerden oluşuyordu. Devletin aleyhine karalar alıyorlardı. Abdülhamit Han ileri görüşlü bir adam olması sebebiyle hemen kapatmıştı. Bu gün bir Abdülhamit Han’a ihtiyacımız vardır. Solcu ana muhalefetin içindeki her türlü unsurun ellerini ovuşturarak “Tayyib’in sonu geldi” demek küstahlığını gösterdikleri konuşulmaktadır.

Suriye’de yaşananlar elbette AB ve ABD’nin çizdiği plan dahilinde olan olaylardır. Onlar Libya’ya müdahale ettiklerinde de Sayın Cumhurbaşkanı” NATO’nun Libya’da ne işi var” demişti. Mani olamadığı için destekler görünerek en az zararla atlatılmak istenmişti. Bu gün de “ABD’in Suriye’de ne işi var” dese de ne işleri olduğunu kendisi de bilmektedir. Suriye olayları da sadece sığ stratejinin sonunda olan bir durum değildir. Zaten yapılacak olanlara karar verenlerin bu bahanelerine engel olmak istenmiş ama başarılı olunamamıştır. Daha önce Suriye’ye müdahale etmek, uçuşa yasak bölgeler oluşturmak, güvenli bölgeler oluşturmak istenmiş ancak Rusya ile olan tatsızlık ve AB ve ABD’nin tutumu sebebiyle müdahale olamamıştır. Şayet ABD ve AB ile Rusya’nın bu sinsi planına mani olunursa dengeler değişecek Kürtler bunların ipiyle kuyuya indiklerine pişman olacaklar ve bölgemize sulh gelecektir. Dönek Araplar da korkudan kurtularak yeni bir tehlikeye kadar Türk düşmanlığı yapmaya devam edeceklerdir.

Türkiye “erör” veriyor. Teröre kurban edilmek isteniyor. Terör üzerine yorum yapılmasına mani olunmalıdır. Yayınlar dikkatle denetlenmelidir. Özellikle CNN, NTV, HABERTÜRK gibi kanallardaki tartışma programı adı altında yapılan ihanetin önü alınmalıdır. FETÖ artıklarının yapması muhtemel alçaklıklara karşı da dikkatli olunması gerekir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.