Aysel Ayşe Aygün Özer

Aysel Ayşe Aygün Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ülke olarak nereye gidiyoruz?

A+A-

Merhaba sevgili Anadolu Gazetesi okuyucuları. Ülke olarak nereye gidiyoruz diye başlamak istiyorum yazıma. Bizlere bu zamana kadar ekonomik bir sıkıntı olmadığını bunun tam tersi her şeyin iyi olduğunu anlattılar.

Oysa bizim ekonomik sorunlarımız almış başını gitmiş. Her yeni güne zam haberleri ile başlıyoruz. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz ve gerçekten sıkıntılı günler bizi bekliyor.

Hani ekonomi olarak şahlanıyorduk biz. Ben mi yanlış hatırlıyorum sevgili okurlarım ben böyle yazıyorum çok eleştiriyor demeyin çünkü ben olanı yazıyorum gördüğümü içinde bulunduğumuz durumu yazıyorum.

Doğruları yazıyorum o kadar. Tabiri caizse kuru ekmeğe muhtaç olup onu bile zor bulan insanlar var.

Aslında birçoğunun kendi toprağı var. Biraz destek görseydi benim çiftçim buğdayı, şeker pancarını, patatesini, yulafını her şeyi kendi üretebilirdi. Ama maalesef gübre fiyatları, mazot fiyatları ve üretime verilemeyen destek yüzünden çiftçi neredeyse ekemez biçemez duruma gelmiş durumda.

Çalışıyoruz, çalışıyoruz fakat aldığımız para faturalara yetmiyor, vergilere yetmiyor asgari ücret artsa ne olacak. Gider çok ve artık her şey aşırı pahalı sizinle şöyle de bir bilgi paylaşmak isterim.

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan Bakan Fatih Dönmez, 'evinde elektriği az tüketen daha az bedel ödeyecek' dedi, 'Türkiye'nin en ucuz elektrik kullanan ülkelerden biri olduğunu' iddia etti.

Bu konuda sizin düşünceleriniz nedir? Ben onu da merak ediyorum birde bu açıklamayı okuyunca benim aklıma bu duruma benzer yapılan bazı açıklamalar geldi bunlardan bir kaçını paylaşmak isterim

AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, çıktığı bir televizyon programında, “Bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını altı ayda bir değiştiriyorlar, arabalarını yılda belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” ifadelerini kullanmış, bu sözler tepkilere neden olmuştu.

Bir diğeri ise; TBMM kürsüsünde konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın AK Parti sıralarına seslenerek "Arkadaşlar millet aç, perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor; kuru ekmek giriyor" sözlerine AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, "O zaman aç değil demek" yanıtını verdi

Evet sevgili okurlarım buraya daha o kadar şey yazabilirim fakat bazı sözler dile geliyor kaleme gelmiyor inanın. Neden diyorum en iyi varken en güzeli varken yapa bilme imkanı varken neden diyorum. Bu kırıcı konuşmalar ve bu bilmezden gelen tavırlar neden?

Sütün bile litresi 6 TL olmuş çocuğuna mama alamayan belki süt veriyordu şimdi durumu zor olanlar için o bile zor olacak. Belki yoğurt, belki mama bu çocuklar ne yiyecek gerçekten imkanı olmayanlar için çocuğuna sütü bile alamayan insanlar için bu düzen daha güzel olmalı hiç bir çocuk aç uyumamalı.

Bu zor günlerde toplum olarak el ele vermeli bir birimizi kollamalı sağduyulu olmalı stokçuluk yapmamalı elimizdekini tam zamanı veya fırsatı diyerek üzerine üç kuruş ta biz koyup satmamalıyız. Unutmayalım ki milletçe bir olursak daha güçlü oluruz...

Saygılarımla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları