Uluslararası askeri radar ve sınır güvenliği zirvesi başlıyor

Uluslararası askeri radar ve sınır güvenliği zirvesi başlıyor

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı’nda önemli bir yer tutan savunma sanayi, Ankara’da ilk kez düzenlenecek

A+A-

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük İcraat Programı’nda önemli bir yer tutan savunma sanayi, Ankara’da ilk kez düzenlenecek Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde tüm tarafların katılımıyla tartışılacak. Milli güvenlik açısından kritik öneme sahip yerli savunma sanayi, 6 milyar dolarlık üretim gücüyle de ekonomik büyümemize can suyu olmaya hazırlanıyor. MÜSİAD Ankara, Türkiye’nin istikrarlı büyümesi ve sanayinin teknolojik alt yapısının gelişmesinde kilit rol oynayan savunma sanayini, sektörün üssü kabul edilen Ankara’da konuşmak için önemli bir Zirve düzenliyor. I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin tanıtım toplantısı bugün Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleşecek.

SAVUNMA SANAYİ 60 MİLYAR DOLARLIK ÜRETİM GÜCÜNE NASIL ULAŞACAK?

Türk savunma sanayi, son 16 yılda yaklaşık 5 kat büyüyerek 6 milyar doları aşan üretim gücüne ulaştı. Sektörün ülkemizin ihtiyacını karşılama ve ihracat potansiyeli düşünüldüğünde, 10 kat daha fazla büyüme potansiyeline de sahip. Sektörün önemi, gelişme potansiyeli, öncelikli sorunları, gelişmesi için öneriler ve I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi hakkında detaylı bilgi, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ile MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Altunbaş tarafından düzenlenecek basın toplantısıyla paylaşılacak.

ZİRVE HAKKINDA KISA BİLGİ

I. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Türkiye’nin en büyük savunma sanayi üreticileri, sektörün alt yüklenicileri, akademisyenler, orduda görevli kıdemli karar vericiler, teknoloji uzmanları, askeri denetim ve sınır kontrolü uzmanları tek çatı altında buluşuyor. Zirve, 2-3 Ekim 2018 tarihlerinde Hilton Garden Inn Ankara Gimat’ta gerçekleşecek. Askeri radar ve sınır güvenliği konusunda en son teknoloji ve hizmetlerin görülüp test edilmesi ve birbirleriyle kıyaslanması için önemli bir platform oluşturan Zirve, savunma sanayi için üretim yapan sektör devleriyle küçük ve orta ölçekli firmaların da buluşma noktası olacak. Zirve’de stratejik iş birliği anlaşmalarının yapılması, iş bağlantılarının kurulması, ortak akılla iş fikirlerinin geliştirilmesi bekleniyor. Hem yüksek teknoloji içeren hem de ulusal güvenlik ve ekonomi için büyük önem taşıyan savunma sanayiyi ve zirvesine çok sayıda sektör temsilcisinin katılması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.