Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Umutların yeşerdiği güzel bir yıl olsun

A+A-

2020 yılını acısıyla tatlısıyla geride bıraktı. İnşallah 2021 yılı başta ülkemize olmak üzere bütün dünyaya başta sağlık ve barış getirsin sonra umutlarımızın yeşerdiği güzel bir yıl olsun temennisinde bulunuyorum.

2020’de zor günler atlattık, büyük badireler atlattık ve büyük felaketleri geride bıraktık. İnşallah 2021 yılı bu sıkıntıların olmadığı bereketli ve huzurlu bir yıl olur.

Başta dünyanın başına bela olan COVİD-19 yani korona virüs belasının son bulduğu bir yıl olsun en büyük isteğim ve arzum budur. Çünkü bu öyle bir bela ki farkında olmadan en sevdiklerimizi biranda elimizden alıyor.

Evet 2020 yılında dünyanın birçok ülkesinde sel felaketleri, deprem ve doğal afetlerin yaşandığı kimine göre “uğursuz” kimine göre “kara bir yıl” adına ne derseniz deyin böyle bir yıl geride kaldı.

2020 yılında ülkemiz Van’daki çığ felaketi ardından İzmir’de meydana gelen deprem yüreklerimizi gerçekten yaktı.

Belki de bu olayların içinde yüreğimizi en derinden yaralayanı ise Esad rejim güçlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına düzenlediği hava saldırısında 33 kahraman Mehmetçiğimizin şehit olmasıydı.

Bu ve buna benzer olayların çok yaşandığı bir yıl oldu 2020. Belki de hiç kimsenin beklemediği bir olay bütün dünyanın başına bela oldu ve ölenlerin sayısının bir milyonu geçmesine neden olan korona virüs salgını.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyayı kasıp kavuran korona virüs etkisini ülkemizde de yakından hissettirdi ve hissettirmeye devam ediyor. Ülkemizde de ölün vatandaşlarımızın sayısı 20 bini geçmiş durumda.

Şimdi bütün dünyanın umudu aşıdı. Önde gelen büyük ilaç firmaları ürettikleri aşıları insanlar üzerinde denedi ve artık kullanılmaya hazır. Ülkemizde de bu aşılardan aldı ve klinik testlerin ardından uygulanmaya başlayacak.

Her ne kadar vatandaşın aşıya yaklaşımı temkinli olsa da başta devlet büyüklerimiz olmak üzere aşının bu işin tek çaresi olduğunu söylüyorlar. Fakat tedirginlik ve aşının yan etkilerinin henüz tam olarak bilinmemesi ayrı bir konu.

Neticede keyifsiz ve tatsız bir yılı geride bıraktık. Şimdi yeni bir yıldan beklentimiz umudumuz ve niyetlerimiz güzel ve sağlıklı bir yıl olsun.

Tabi 2021 yılını daha güzel ve daha keyifli hale getirmek bizim elimizde. Onun için kendimize ve sevdiklerimize iyi bakacağız, onların hayatını güzelleştirmek bizim elimizde. Onun için uyarılara ve kurallara uyarak bu yılı daha güzel bir yıl yapabiliriz.

Sağlıklı, sıhhatli, huzurlu ve bereketli bir yıl diliyorum… Kalın sağlıcakla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları