Ferhat Ünal

Ferhat Ünal

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Vah memleketin haline vah!!!

A+A-

Ne dediğini biliyor mu? Bence ne dediğinin farkında değil diye düşünüyorum CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin.

Uganda ile koca Türkiye'yi kıyaslayan birisi evinin yolunu gösteremeyecek kadar kafası iyidir. Biraz düzgün, mantıklı eleştirin de memleket biraz daha iyi yerlere gelsin. Ama bu kafayla zor.

Gürsel Tekin; Uganda'da ilk vaka 13 Mart'ta ilan edildi. Uçuşları durdular. Yurt dışından gelenleri karantinaya aldılar. Her tür toplantıyı yasakladılar. Toplumu bilgilendirip 30 Mart'ta belli saatlerde sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Uganda'da 53 vaka var ve Uganda, Türkiye'den iyi yönetiliyor.

Uganda yalnız Türkiye'den değil, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya, ABD, Kanada, İsveç, Rusya, Hollanda, Belçika, Portekiz ve Japonya'dan da iyi yönetiliyor. Türkiye'nin yönetimi zordur! Çünkü, bu ülkede klinik vaka çoktur!

Kıstas buysa. Dünyanın en beceriksiz yönetimi Amerika, Fransa, İngiltere, İtalya. Teknoloji, bilim ve ülke ekonomisi?

Dünyanın Uganda'nın yerini pek bilmemesi ve henüz 3300 test yapılması da etkilidir belki. Uganda da test sayısı 3300. Öğrendiğim kadarıyla da yapılan testlerin çoğu yöneticiler ve ailelerine yapılmış.

Gürsel bey ülkesine bu kadar düşman bir muhalefet hiçbir ülkede yok. Gürsel Tekin' e Uganda nerde diye sorsan yerini bilmez. Çok istediğin İtalya gibi olmayınca Uganda’dan örnek vermeye başladılar. Uganda’nın en büyük şansı orada böylesi zeka fışkıran vekillerinin olmaması:))

Amerika, Avrupa, Japonya, Küba kartları ellerinde patlayınca şimdi de Uganda güzellemesi yapmaya başlamışlar. Hem de tüm dünya Türkiye’den övgüyle bahsederken. Ülkemle gurur duyuyorum demek bu kadar zor olmamalı. Ülkeniz değilse orası ayrı tabi.

Türkiye ülkeleri değil ki gurur duysunlar. Uganda’yla karşılaştırırken insan utanır be. O güzellemeleri yapanların hiçbiri orda yaşamıyor. Basit gibi burada yaşıyorlar.

O kadar gündemden düştüler ki yani geriye de pek bir şey kalmadı. Söyleyecek sözleri, yapacak icraatları kalmayınca Uganda hayranlığına şaşırmamak lazım.

Türkiye ve Müslüman Türk milleti yeryüzünde muadili olmayan tek millettir. Bundan rahatsız olanlar hiçbir zaman eksiz olmadı ve olmayacak. Uganda süper güç olmuş da bizim haberimiz mi yok acaba?

Onlar kendilerini hiçbir zaman buraya ait hissetmediler ki. Onlar her zaman bu millete ve değerlerine yabancı oldular. Ve maalesef bu gerçek hiçbir zaman değişmeyecek.

Muhalefet yapmak bu kadar kolay. Bu tarz muhalefeti, siyasetten zerre anlamayanlar bile yapabilir; O yüzden de siyasetten zerre anlamayan adamları doldurdular partiye ki algıyı istedikleri gibi yapsınlar. Çünkü siyasetten biraz anlayan bir muhalif, bunun hainlik olduğunu anlar.

Ben çaycılıktan milyonerliğe olan kısmı varmış onu merak ediyorum bu adamda. Ben yıllarca dirsek çürütmüş birisi olarak bir 94 model arabayı zor aldım. Belki girişimcilik konusunda ders alabilirim açıklarsa nasıl olduğunu.

Türkiye dışında her yeri beğenenlerin örnek alanların, bu ülkede ne işi var? Almanya'da Türkler koronavirüse karşı maske dikip ücretsiz dağıtıyor.

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı dernek üyeleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla maske dikip ücretsiz dağıtmaya başladı.

Sen kimi kimle kıyaslıyorsun. Bence çaya karbonat katıyorsun. Sen ülkenin Başkanı'nın memleketine git te has çay iç bence o zaman anlarsın milliyetçiliği.

Gitsin çay ocaklarını Uganda'da açsın bu kişi. Bu mantıkla bakarsak Türkiye, Amerika'dan, Almanya'dan, İngiltere'den, Fransa'dan, İtalya'dan, İspanya'dan daha iyi yönetiliyor İtiraf ettin artık Gürsel bey.

Muhalefet olmanın mantığı ve bir seviyesi var Uganda karşılaştırması olmamış. Bu ülkede bir milletvekili bunları yazıp, sosyal medyada paylaşıyorsa ve bu paylaşım koronavirüsten daha hızlı şekilde yayılıp bulaşıyorsa, vekil olmak için önce çaycı olup sonrasında benzin istasyonları sahibi olmak lazımmış biz öyle anladık.

Sizi İzmir Marşıyla seve seve Uganda'ya gönderebiliriz burada harcanıyorsunuz. Vah memleketin haline vah…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.