Aysel Özer

Aysel Özer

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Vakit el ele verme vakti

A+A-

Merhaba sevgili okurlarım bugün size yardımlaştan bahsetmek istiyorum. Birbirimize faydalı olalım birbirimiz de olan eksikliklerin üstünü kapatalım istiyorum

Güzel bir atasözü var: “Ne verirsen elinle o gelir seninle” konu yardımlaşmak ve geleceğimiz olan gençlerimiz çocuklarımız ve onların okulları eğitimleri.

Üniversiteyi çok iyi bir puanla kazanıp ama imkanları olmadığı için gidemeyen gençlerimiz var çocuklarımız var bunlar için ne yapabiliriz nasıl çözüm yolu  bulabiliriz bu gençlerimize yardım elimizi uzatalım.

Hacettepe Üniversitesi habercisi yardım etkinliği güzel bir proje yapmış.

Durumu müsait olmayan öğrencilerimiz gençlerimiz için bir yardım kampanyası başlatmış maddi durumu ve aciliyet sırasına göre öğrencilerimize yardımcı olmayı ve onların eksiklerini gönülden beraber olarak gidermek için başlatılmış güzel proje bu.

Bu paylaşım gençlerimizin ve bizim geleceğimiz aslında duyarlı bir millet olarak gelin bu yapılan yardım çağrısını daha da büyütelim vatana millete geleceği güzel çocuklar gençler yetiştirelim. Yine güzel bir atasözünü söylemek istiyorum, “Bir elin nesi var iki elin sesi var.”

Topluma güzel nesiller kazandırmak hepimizin gururu bunun içi bizler de elimizi taşın altına koyalım. Son zamanlarda çok zor günlerden geçiyoruz gerek ekonomi gerek eğitim ve yaşam olarak birçok şeyin savaşını vermekteyiz.

Kimimiz işsizlik ile boğuşuyoruz, kimimiz ise uçup giden ekonominin ardından şaşırmış neyi nasıl yaparız diye düşünüyoruz.

Ve böyle zor zamanlardan geçerken geleceğimize ışık tutacak olan gençlerimizi karanlıkta bırakmamalıyız onların içindeki okuma aşkını söndür memeli imkanları olmadığı için hayallerini yarıda bırakmalarına müsaade etmemeliyiz.

Çoğu üniversite mezunu gençlerimiz maalesef işsiz bir de bu durum var onlar gibi iş kuyruğunda bekleyen birçok insanımız evine ekmek götürebilmek için bir nebze de olsun çocuklarını daha rahat yaşatabilmek için çabalayan ailelerimiz var ancak millet olarak yüreğimize açılan yaralara merhem olursak her şeyin üstesinden daha çabuk geliriz

Bir yerdeki haksızlığı görüyor ve bunu dile getiriyorsak işte biz o zaman Allah'ın sevgili kulları oluruz. Eğer yapılan haksızlığa gözlerimizi yumuyor kulaklarımızı kapatıyor sak bunu dile getirmiyor Sak Bizim de o insanlardan farkımız kalmaz.

Demem o dur ki… Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin yoluna bir ışıkta biz tutalım. Saygılarımla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları