Eyüp Kara

Eyüp Kara

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yakışık almadı

A+A-

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2022 yılı Bütçe Kanunu görüşülüyor. Mecliste grubu bulunan siyasi partiler adına ya grup sözcüler ya da genel başkanları birer konuşma yapıyor.

Bu konuşmalarda AK Parti adına milletvekilleri ve grup sözcüler kendi görüş ve önerilerini sunup 2022 bütçesinin ayrıntılarını anlatıp yapacakları icraatları ve yatırımları milletvekillerine haliyle de Türk milletine sunuyorlar.

İşte bu konuşmalardan birisini deCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gerçekleştirdi. Sayın Kılıçdaroğlu uzun uzun eleştirilerde bulunup hükümeti suçladıkça suçladı. Konuştukça suçladı, konuştukça olmadık eleştirilerde bulundu.

Elbette eleştiri bir haktır. Yanlış yapılanı dile getirmek, milletin sorununu, sıkıntısını bir muhalefet partisi genel başkanı olarak seslendirmesi çok güzel bir davranıştır. Bundan yana bir sıkıntı yok.

Fakat konuşmasının bir bölümünde eleştiri yapayım derken ipin ucunu kaçırdı. Bir muhalefet partisi genel başkanına yakışmayan ve insanı irrite eden bir durumdu. Yazık onun adına üzüldüm ve ayıpladım kendisini.

Konuşma sırasında bir el hareketi yapan Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilleri tepki gösterdi. Bu hareketin üzerine mecliste bulunan milletvekilleri “bayanlar var burada” diyerek Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Yani Kılıçdaroğlu’nun yaptığı el hareketini sokakta birisine yaparsan inanı insanı çeker alnının ortasından vurur. Bu kadar açık ve net söylüyorum vururlar hiç gözünü kırpmadan ve tereddüt etmeden.

Yani Mecliste seviye bazen düşüyor, sert tartışmalar hatta ve hatta kavgaya varan ortamlar oluşuyor. Ama hiçbir milletvekili çıkıp Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı el hareketini yapmadı.

Ne terbiye kaldı, ne gelenek ne de görenek. İnsan kendine yakışanı yaparmış diye bir söz vardır. Demek ki içinde olanı dışına vurdu ve hiçbir şey olmamış gibi gülerek kürsüden indi gitti.

Meclis karıştı, milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü Meclis Başkanı Mustafa Şentop oturuma ara verdi ve görüntüleri izleyeceğini söyledi. Yeniden Meclis salonuna gelen vekiller Kılıçdaroğlu’nu yaptığı el hareketinden sonra kınama cezası verilmesi istendi.

İşin acı tarafı ne biliyor musunuz? CHP Grup Başkanları başta Özgür Özel olmak üzere Engin Altay bunun yanlış olduğunu söylemek yerine adeta savunmak için birbiriyle yarıştı. Anlayacağınız yanlışın üzerine adeta tüy diktiler.

Neresinden bakarsan bak terbiye sınırlarını aşmış bir harekettir. Bu aziz milletin 15 Temmuz’da gazi olmuş meclisinde yapılacak bir hareket değildi ve olamazda. Sayın Kılıçdaroğlu bunu kendine yakıştırmış olsa da ben bir Türk vatandaşı olarak kendime saygısızlık etmiş sayarım.

Evet Türk milleti bunu da unutmayacaktır. Gerekli cevabı sandıkta verecektir ve yaptığı hareketin bedelini kendisine fazlasıyla ödetecektir. Çünkü yapılan bu hareket sadece Meclis’e değil bu millete yapılmıştır.

Kılıçdaroğlu’nun bu hareketi AK Parti’ye oy veren seçmene yapılmıştır. Hiç bunu kıvırmaya çevirmeye gerek yok. Görünen köy kılavuz istemiyor ne yazık ki…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.