Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yavaş gönülleri kazanıyor

A+A-

Başkan seçildiği günden itibaren yaptığı başarılı proje ve hizmetler gönüllerde taht kuran Başkan Yavaş Ankaralıların takdirini toplamaya devam ediyor.

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından rakibi Mehmet Özhaseki ile kıyasıya bir seçim sürecinden galip çıkan Başkan Mansur Yavaş projeleriyle ve yönetim anlayışıyla adeta Ankara’yı şahlandırmaya devam ediyor.

Şeffaf Belediyecilik adıyla başlattığı projede Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak mal ve hizmetlerin ihalesini canlı yayınlayan başkan Yavaş Başkentli vatandaşlardan büyük takdir topladı.

Tabi yaklaşık üç aylık başkanlık döneminde arada çatlak seslerde çıksa başkan bildiği doğrudan şaşmamaya devam ediyor. Bence iyide yapıyor.

Ankara’da toplam 25 ilçe var ve bu 25 ilçenin 22’si Cumhur İttifakı olarak seçime giren Ak Parti ve MHP’nin geri kalan 3 belediye sadece CHP’nin. Bu  yüzden Büyükşehir meclisinde çoğunluk AK Parti ve MHP gruplarının oluyor. Hal böyle olunca da  Başkan Yavaş’ın istediği bir yönetim anlayışı proje veya hizmet için büyükşehir meclisinde gruplaşmalar ve anlaşmazlıklar da ortaya çıkmıyor değil. Ben buradan şahsım adında Büyükşehir belediyesi meclis üyelerine seslenmek istiyorum. Başkan Yavaş’ın sunduğu Ankara’nın yararına olan bir duruma red vermesinler. Çünkü 5,5 milyon Ankaralının vebali onların boynunda. Muhalefet olmak için muhalefet olmasınlar. Tabi ki de yanlışa dur desinler ama Başkan Yavaş’ın önünü de açsınlar Başkan olarak ne gibi hizmetler yapacak veya yapmayacak Ankaralı görsün duysun hissetsin..

Gel gelelim bir konu ya daha geçen günlerde gazetemiz Sürmanşetlerinde yayınlanan bir habere. Bu Haber Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ilgiliydi. “Hemen talimat veriyorum” başlığıyla yayınladığımız bu haber şahsımı bir vatandaş olarak çok mutlu etti.

Ankaragüçlü bir taraftar grubunun sosyal medya üzerinden Ankara’da yağan yoğun yağmurlardan sonra oluşan selden ötürü “Eryaman Stadının” çevre yolunun düzenlenmesi ile ilgili başkana attığı twet’i Başkanın görüp cevap vererek “ Hemen talimat veriyorum” demesi beni bir Ankaralı olarak çok memnun etti.

Demem o ki Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hizmet ve proje yolunda bir şeyler yapmaya çalışıyor çalışacağa da benziyor. Bizler önüne engel olmayalım bırakın yapsın neler yapabiliyor, neler yapacak bakalım görelim. Başkanlığı dönemin de Ankara’ya neler katacak Ankaralı memnun edecek mi? Bu soruların cevabını Ankaralılar olarak bırakın bizler verelim. Çünkü Ankaralı her şeyi  görür ve bilir kalın sağlıcakla….

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları