Orhan Aksakal

Orhan Aksakal

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni sezon hayırlı olsun

A+A-

Efeler ve Sultanlar yeni sezonu iple çekiyor. Yeni voleybol sezonunun başlamasına sayılı günler kala heyecan giderek artıyor. Bu sene ülkemizi yurt dışında temsil edecek takımlarımız iddialı kadrolar kurarken, ligdeki diğer takımlarda bütçeleri ölçüsünde transfer çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Geçtiğimiz gün 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Ligi fikstürleri Ankara Volley Hotel Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kura çekimi sonucunda belli oldu. Kura çekimine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Başkan Vekili Alper Sedat Aslandaş, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF Ligler ve Teknik İşler Müdürü Orhan Aydın, TVF Lig İşleri Danışmanı Recep Nurtanış, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz Yener, Kurum Avukatı Merve İlhan, kulüp temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Kura çekimine katılan takım temsilcilerinin heyecanı görülmeye değerdi. İyi kadro kurup şampiyonluk mücadelesi verecek olan takımlarımız yine zirve mücadelesinin büyük çekişmeye sahne olacağının sinyallerini verdiler Ankara’da.

Yeni sezonda takımlarımız ülkemizde ve dünyadaki ekonomik sıkıntılar göz önüne alındığında daha ziyade pahalı transferler yerine ucuz fakat kaliteli yabancı oyuncuları kadrolarına katmaya gayret gösterdiler. Özellikle erkek voleybol takımlarımızın kadroları şimdiden çekişmenin ne kadar büyük olacağını gösterdi.

Özellikle Efeler Ligi’nde mücadele edecek takımlarımız kadrolarını büyük ölçüde değiştirmiş durumda. Ülkemize gelen bu seneki yabancı oyuncular çok bildik ve tanıdık değil. Daha ziyade takımlarında daha az forma şansı bulan ve az oynayan voleybolcular bizi tercih ediyor.

Bayanlarda ise yine Vakıfbank ve Eczacıbaşı arasında çekişmenin süreceğini kestirmek güç olmasa gerek. Fakat Galatasaray ve Fenerbahçe’de iyi kadro kurarak bu iki takımı zorlayacak gibi görünüyor. Ne olursa olsun bu sezon daha çekişmeli ve daha renkli olacak orası kesin.

Özellikle bayanlar ligine baktığımızda yine Avrupa’nın en kaliteli ve en güzel liginin bizim ligimizi olduğunu belirtmek isterim. Dünyanın sayılı voleybolcuları yine ülkemizin güzide takımlarını tercih ettiler burayı atlamak olmazdı.

Bu sene bayan voleybol takımlarımız erkeklerin aksine kadrolarını daha da güçlendirdi. Özellikle Eczacıbaşı yeniden şampiyon olmak için kadrosunu korurken dünyanın en iyi oyuncularından birisi olan ve daha önce ülkemizde Fenerbahçe forması giren Yeon-Koung Kim’i kadrosuna katarak şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu gösterdi.

Bütün takımlarımıza üstün başarılar diliyor ve sakatlıklarını az olduğu, milli takımımızın üstün başarılara imza atacağı güzel bir sezon olmasını temenni ediyor ve bütün takımlarımıza başarılar diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları