Aleyna Erzurumlu

Aleyna Erzurumlu

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yeni yıl yeni umutlar

A+A-

Yeni bir yıla girmemize sayılı günler kaldı. Herkeste bir heyecan bir telaş sormayın gitsin. Planlar programlar organize edilirken küresel pandeminin hala devam ettiği akıllardan çıkıyor. Unutmayalım ki 2021 yılını da evlerimizde çekirdek ailemizle karşılamıştık.

Bu sene ne kadar önlem ve tedbirler alınsa da birçok şeyin yetersiz kalacağını düşünüyorum. Geçen sene ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Herkes sevdikleri ile birlikte zaman geçirmenin ne kadar önemli olduğunun farkına vardı. Umuyoruz ki bu sene her kötü düşünce ve söylemleri 2021’de bırakır 2022 yılını sağlıklı, huzurlu mutlu bir yıl olarak geçiririz.

Eğlence mekanları şimdiden 31 Aralık 2021 gecesine hazırlık durumunda. Kıyasıya rekabet devam ediyor. Kişi başı ücret ödeme şeklinde girilen eğlence mekanlarında beyaz ve kırmızı etten oluşan menüler ile misafirlerini en güzel şekilde ağırlamaya gayret ediyor. Birde bunun üzerine canlı müzik veya ünlü sanatçı çıkacaksa değme keyfine. Fiyatlar doğal olarak iki katına çıkıyor otomatik.

Sanatçıların 2022 yılında sahne ücretleri dudak uçuklattı. Geçtiğimiz sene evlerimizde karşıladığımız ve sahne alamadıkları için zor durumda olduklarını dile getiren ünlüler bu sene zam kararı almışlar. Oysa ki geçen sene ne güzeldi. Herkes evinden canlı yayına bağlanarak sevdiği sanatçının konserini dinlemişti. Bu yıl maalesef maddi durumu iyi olanlar istediği mekanı istediği grubu-solisti veya sanatçıyı tercih edecek.

Öte yandan son dönemlerde ve yılbaşı eğlence alternatifleri arttıkça asayiş haberlerine göz attığımız da sahte alkol yani merdiven altı alkol üretimi son gaz devam ettiğini görüyoruz. Emniyet güçleri ve ilçe belediyelerine bağlı zabıta ekipleri çalışmalarına son gaz devam etmektedir. Hafta başında İçişleri Bakanlğımızın 20 bini aşkın personelle oluşturduğu ekipler daha önceden belirlenen 24 bine yakın adreste sahte veya kaçak alkollü içecek kontrolü yapacağını duyurdu. İnşallah bu sene kötü haberlerle karşılaşmayız.

Yılbaşı üzerine yazdığım bu yazımda Milli Piyango biletlerinden bahsetmezsem olmayacaktı. 31 Aralık 2021 yılının son günü son dakikalarında noter huzurunda çekilen Milli Piyango bilet numarasının toplam ödülü bu sene 670 Milyon 760 bin TL olacak. Bilet almak isteyen vatandaşların tam bileti 120 TL, yarım bileti 60 TL, çeyrek bileti ise 30 TL’den satın alacakları duyuruldu. Daha önceki yıllarda sattığı biletlere talih kuşu konan belirli büfelerin veya Nimet Abla’nın önünde kuyruklar oluşmaya çoktan başladı. Yeni senemizin bize yeni umutlar, sağlıklı bir hayat ve sürprizlerle dolu bir yıl olarak gelmesini temenni ediyorum. Mutlu yıllar...

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları