Başkan Yaşar esnafın derdini dinledi

Başkan Yaşar esnafın derdini dinledi

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Yenimahalle esnafı ile buluştu. Esnaf ihtiyaç ve taleplerini doğrudan Başkan Yaşar'a iletti.

A+A-

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar Yenimahalle esnafı ile buluştu. Esnaf ihtiyaç ve taleplerini doğrudan Başkan Yaşar'a iletti.

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ayakkabı ve çanta üretimi yapan esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelerek sıkıntılarını dinledi. Esnafın daralan ekonomi nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadığını bildiğini söyleyen Yaşar, “Ben de hayata esnaf olarak 16 yaşında atıldım. Esnaflığın ne kadar zor olduğunu, bugün yaşadıkları sıkıntıları çok iyi biliyorum” dedi. Yenimahalle Belediyesi İlkadım Salonunda gerçekleştirilen kahvaltıya Başkan Yaşar’ın yanı sıra Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcısı Behiç Başar Bal, Ankara Umum Ayakkabıcılar ve Çantacılar Odası Başkanı Durak Uygun ve yönetimi, çok sayıda esnaf ve sanatkâr ile STK temsilcisi katıldı.

ESNAF VE SANATKARIN EN RAHAT OLDUĞU İLÇE

Öncelikle devletin her kademesinde israfın önüne geçerek, kaynakların verimli kullanılması gerektiğini ifade eden Başkan Yaşar, “Göreve geldiğim günden beri temel amacımız, kaynaklarımızı verimli kullanmak ve ilçe sakinlerine eşit hizmet götürmek üzerine kuruldu. Devletin yetkili kurumları ile ortak çalışmalar yürüterek, bu sıkıntılı süreci birlikte üreterek atlatmalıyız. Bu gün esnaf, sanayici ve üreticinin en rahat çalıştığı ilçe Yenimahalle’dir. Devletin tüm kurumları ile uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu uyum, ilçe sakinlerimize kaliteli ve zamanında hizmet olarak yansımaktadır. 10 yıldır Yenimahalle’de görev yapıyorum. Kin ve nefret duyguları yerine, barış, kardeşlik ve eşit yurttaşlık bilinciyle çalışıyoruz” dedi.

ÜRETMEMİZ GEREKLİ

Türkiye’de üretimde kullanılan ham maddeleri yurt dışından ithal ederek, yaşanan sıkıntılı süreçten kurtulmanın imkânsız olduğunu belirten Yaşar, “Son dönemde ülke olarak sıkıntılı günler geçirmekteyiz. Esnaf ve sanatkâr, bu zor süreçten etkilenen kesimin başında gelmektedir. Türkiye’de üretebileceğimiz bir ürünü, sırf ucuz diye yurt dışından ithal ederek bu süreci atlatamayız. Sadece üreterek ve çalışarak ülkemizi kalkındırabiliriz. Yaşanan ekonomik daralmanın sonucunda işçi çıkarılması ve istihdam kısıtlamasına gidilmesi vatandaşın huzuru ve beraberliği açısından büyük sıkıntıların ortaya çıkmasına sebep olacaktır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.