Başkentli genç girişimciler ve Ankara Barosu Cezaevlerindeki Kadın ve Çocuklar İçin Çalışacaklar

Başkentli genç girişimciler ve Ankara Barosu Cezaevlerindeki Kadın ve Çocuklar İçin Çalışacaklar

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği ile Ankara Barosu, Ankara’daki cezaevlerinde kalan kadın mahkumlar ve çocukları için ortak çalışma yapacak. Özellikle çocukların sosyal yaşama adaptasyonu, çalışmanın en önemli ayağını oluşturacak.

A+A-

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği’nin M.Nezih Allıoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan ile bir araya geldi. İki kurumun faaliyetlerinin ve birlikte yapılabilecek çalışmaların görüşüldüğü ziyarette Baro Başkanı Sağkan, avukatlık mesleğinin zorluklarından ve genç avukatlar için yaptıkları projelerden bahsetti. Ankara’da 15 bini aktif 17 bin avukat bulunduğunu söyleyerek, sayının yüksekliğinden yakınan Sağkan, yeni mezun avukatların mesleki niteliklerinin geliştirilmesi için stajyerlere bir okul gibi kapılarını açıklarını vurguladı. GGYD Başkanı Allıoğlu ise “Bağımsız yargı ve nitelikli hukukçuların varlığı, Türkiye için olmazsa olmaz unsurlardır” ifadesini kullandı. 

ORTA ÇALIŞMA YAPACAK

GGYD’lilerin Ankara Barosu ziyaretinde ele alınan en önemli konu ise Ankara’daki cezaevlerinde kalan kadın mahkumlarla, onlarla birlikte cezaevine girmek zorunda kalan çocukların durumu oldu. Başkan Erinç Sağkan, Ankara Barosu olarak kadınlar ve çocuklara dönük girişimlerinin bulunduğunu ifade ederek, GGYD’ye bu organizasyonlarda işbirliği yapmayı teklif etti. Dernek olarak yalnızca ekonomiye dönük faaliyet yürütemediklerini anımsatan Başkan Nezih Allıoğlu da toplumun dezavantajlı kesimlerine dönük sayısız sosyal sorumluluk çalışması içinde yer aldıklarını, bu kapsamda baronun cezaevlerindeki mahkumlara dönük faaliyetlerine tam destek olacaklarını bildirdi. Cezaevlerindeki kadınların, özellikle de çocukların eğitimini, sosyal yaşama adapte olmalarını sağlayacak sportif ve sanatsal faaliyetleri kapsayan çalışmaların her aşaması, iki kurumun temsilcilerinden oluşacak bir komisyon tarafından belirlenip uygulanacak.  

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.