Berberler'den Vali Topaca'ya teşekkür ziyareti

Berberler'den Vali Topaca'ya teşekkür ziyareti

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, yönetimi ile birlikte Ankara Valisi Ercan Topaca'ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

A+A-

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Ankara Valisi Ercan Topaca'ya, verdikleri destekten dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. Oda Başkanı Kara, Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette, bir zamanlar berberlerin kullandığı eski artık antika olmuş bir tıraş makinesi ile eski bir bilemeli usturayı Vali Topaca'ya günün anısına takdim etti.

Ziyaretin, özellikle kendilerine verilen desteğe teşekkür etmek amaçlı olduğunu belirten Oda Başkanı Kara, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Ankara Valimiz Sayın Ercan Topaca'yı makamında ziyaret ederek, daha önceki ziyaretimizde kendilerine bildirmiş olduğumuz ucuzcu berberler ile berber esnafımızın çalışma saatleri hakkındaki sorun ve taleplerimize karşı göstermiş olduğu ilgi ve destekten ötürü kendilerine teşekkür etmek istedik. Sayın Valimiz, bir önceki ziyaretimizde ilettiğimiz bu konular hakkında ilgili birimlere talimat vermiş, berber esnafımızın Ankara'da çalışma saatlerinin düzenlenmesi konusundaki ilgili karar, 25 ilçe Belediyeye berber dükkanı açılış saati 08.00 ve kapanış saati 22.00 olarak bir talimat yazısı ile gönderilerek, bu uygulamanın yürürlüğe girmesini sağlamıştır. Ayrıca, Sayın Valimiz, haksız rekabet yapan ucuzcu berberler diye adlandırdığımız dükkanlar hakkında da gerekli işlemlerin yapılması yönünde ilgili belediyelere vermiş olduğu talimat ile bizlerin mağduriyetine çözüm getirmek adına önemli bir adım atmıştır. Sayın Valimiz, haksız rekabet yapan ucuzcu berberlerle ilgili Belediye Başkanları ve Zabıta Müdürleriyle toplantı yaparak, düzeni bozanlar için gerekli işlemlerin yapılması hakkında görüşeceğini, dolayısı ile konuyu takip etmeye devam edeceğini dile getirmiştir.

Sayın Valimize, berber esnafımızın tehlikeli meslek grubunda olması sebebiyle bulaşıcı hastalıkların başında gelen, Hepatit B ve Hepatit C gibi ücretli aşıların Sağlık Bakanlığı tarafından berber esnafımıza bir kampanya düzenlenerek yapılması konusunda talebimizi ilettik. Sayın Valimiz de bu konunun hassas bir konu olduğunu, hem esnafımızın kendi sağlığı hem de vatandaşın sağlığının önemini belirterek bu konu hakkında ve ayrıca sağlık üzerine bir eğitim semineri verilmesi için İl Sağlık Müdürlüğü'ne gerekli talimatı vereceklerini, yapılacak olan bu eğitim seminerine de bizzat kendisinin de katılacağını söyleyerek bizleri onurlandırmıştır.

Sayın Valimize iletmiş olduğumuz sıkıntı ve sorunlarımıza göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimizi ileterek, antika bir tıraş makinesi ve usturayı kendilerine takdim ettik. Talep ve sorunlarımıza çözüm üretmek adına gerekli hassasiyeti gösteren ve bizi onurlandıran Sayın Valimize tekrar teşekkür ediyoruz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.