EtiSEM üniversite gibi mesleki eğitim veriyor

EtiSEM üniversite gibi mesleki eğitim veriyor

etiSEM kursiyerlerine sertifikalarını dağıtan Başkan Demirel, 10 birimde 30 bin kişiye meslek ve beceri eğitimi veren etiSEM'in üniversite gibi eğitim verdiğini ifade etti.

A+A-

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Eryaman Toplu Yapı Yönetimi çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği ile ilk yardım sertifikaları dağıtım programına katıldı. Yunus Emre Kültür ve Spor Merkezi'de düzenlenen törenle, etiSEM kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerler sertifikalarını Başkan Demirel'in elinden aldı.

KURT ÇEŞİTLERİNİ ARTIRDIK

Başkan Demirel, Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM)'i 'Belediye Üniversitesine' benzeterek, "Fiziki yapısıyla, eğitim kalitesiyle, kursiyer sayısıyla bir üniversite gibi eğitim veriyoruz" dedi. Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: "7 yıldır devam ettirdiğimiz etiSEM projesi kapsamında 10 merkezimizde 30 bin insanımıza meslek ve beceri eğitimi verdik. Sadece bu yıl 6 bini aşkın hemşerimiz etiSEM kurslarından yararlandı. Bu yaklaşık 600 bin nüfusa sahip Etimesgut ölçeğinde çok ciddi bir rakamdır. Daha çok insanımıza eğitim verebilmek için 4 merkezimizin daha açılışını yapacağız. Ahi Elvan ve Güzelkent Aile Yaşam ve Eğitim Merkezlerimizle Engelsiz Yaşam Merkezimiz bünyesinde meslek ve beceri kursları açacağız. Yine Bağlıca Yaşam, Eğitim ve Spor Kompleksimizde etiSEM birimlerimiz yer alacak" dedi. Demirel, vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda etiSEM kurs çeşitliliğini artırdıklarını söyledi.

EĞİTİM VE YEŞİL ALAN VURGUSU

Eryaman Toplu Yapı Yönetimi Başkanı Muzaffer Sönmez de konuşmasında toplu yapı yönetimi bünyesinde çalışan personelin, etiSEM kurslarına katılarak daha nitelikli hale geldiğini ifade etti. Başkan Demirel'in önemli çalışmaya imza attığına dikkat çeken Sönmez, "Bunlar içinde 2 tanesi var ki gerçekten çok önemlidir.1.'si sayın Enver Demirel Etimesgut'ta nerede boş bir alan bulsa rantı düşünmeden hemen ağaçlandırıyor. İlçemizi yemyeşil hale getiriyor. 2.'si de bu etiSEM projesidir. Bu projeyle de insanımızın eğitimine katkı sağlıyor. Bu iki proje ve diğer tüm hizmetler için kendisine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.