Tiyatro derslerine büyük ilgi

Tiyatro derslerine büyük ilgi

Altındağlı gençler, Altındağ Belediyesi’nin gençlik merkezlerinde açılan yaz okulları sayesinde tatillerini birbirinden keyifli ve öğretici etkinliklerle değerlendiriyor.

A+A-

Altındağlı gençler, Altındağ Belediyesi’nin gençlik merkezlerinde açılan yaz okulları sayesinde tatillerini birbirinden keyifli ve öğretici etkinliklerle değerlendiriyor. Yaz okulları kapsamında 11-18 yaş arasındaki 30 öğrenci Cemil Meriç Gençlik Merkezi’nde tiyatro eğitimi alarak sahne heyecanını keyifle tecrübe etti.

YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDECEK

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, “Altındağ’da gençlerimiz ve çocuklarımız için açtığımız merkezlerimiz sportif, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle yılın her döneminde hizmet veriyor. Altındağ’da gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durup eğitime, kültür sanata ve spora adanmış bir hayat sürmelerini hedefliyoruz. Gençlerimiz tiyatro kursuna yoğun ilgi gösteriyor. Geleceğin sanatçılarını; sanata ve sanatçıya değer veren nesilleri yetiştiriyoruz. Gençlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Bu dönem yaz okullarımız bitti, fakat çocuklarımıza, gençlerimize yatırımlarımız, gençlik merkezlerimizde ve farklı faaliyetlerle devam edecek” dedi.

TİYATRO; İNSANI, İNSANA ANLATMA SANATIDIR

Altındağlı gençlerin, aldıkları tiyatro eğitimi sayesinde özgüvenlerinin arttığını ve kendilerini daha iyi ifade etmeye başladıklarını belirten Cemil Meriç Gençlik Merkezi Tiyatro Öğretmeni Osman Yaşar şöyle konuştu, “Tiyatro; insanı, insana anlatma sanatıdır. Biz sahnede, toplumda farklılık yaratacak şeyleri, milli duygularımızı, derdimizi sanatsal bir dille anlatmaya çalışıyoruz. Bizim bir derdimiz var ve bu derdimiz izlemeye gelenlerle ortak mı, bir şekilde onlarla paylaşabiliyor muyuz, ona bakıyoruz. Zaten bizi izlemeye gelenler mutlaka sahnede kendilerinden bir parça görüyor. Bu farkındalığı yaratabiliyorsak kendimizi başarılı olmuş sayıyoruz.”

BİREYLİK BİLİNCİ EDİNDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Tiyatronun, çocukların toplumsallaşma sürecine olumlu katkıları olduğunu belirten Osman Yaşar, “Burada öğrencilerimize tiyatronun eğlenceli kısmını gösterdiğimiz gibi çocuklarımızın sosyalleşmelerine de yardımcı oluyoruz. Sahneye çıktıklarında kendilerine olan güvenleri artıyor. Toplumda kendilerine bir yer oluşturuyorlar. Onlara, birey oldukları duygusunu edindirmeye çalışıyoruz. Genelde ebeveynler yoğun olduğu için çocuklarıyla ilgilenmeye daha az zaman ayırıyorlar. Ne yazık ki önceden kolay sosyalleşebilen çocuklar bugün sosyal paylaşım azlığından dolayı daha içe kapanık profil sergiliyor. Biz bu eksikleri gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.