İhsan Akça

İhsan Akça

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yumuşama zamanı

A+A-

Ülkemiz demokrasiye öyle alışmış öyle benimsemiş ki en zor günlerde en zor şartlarda bile hiç tereddütsüz görevini yapıyor hüviyetini ve seçim belgesini eline alıp oyunu kullanacağı mekana koşuyor. Ne güzel bir davranış hiç kimse müdahale etmiyor, edemiyor çünkü yapılan iş demokrasinin gereği vatandaşlık görevi buna kim engel olur, buna hiçbir kimse müdahale edemez böyle bir yanlışa giren olursa devlet gerekli önlemi almıştır buna fırsat vermez.

Vatandaş bu önemli görevi layıkıyla yaparken seçtiği ve seçeceği kişilere de görevler düşmektedir. Onlarda bu aziz millete layık olmaya çalışmalıdırlar onlar aldıkları emaneti önce Allah korkusuyla sonra kullardan utanarak en iyi şekilde yerine getirmelidirler işte o zaman seçende mutlu olur çünkü seçtiğine pişman olmaz. Seçilen kendini yükseklerde görmemeli esas yükseklerde olan onları seçen vatandaşlardır. Seçildikleri makamların sorumluluğunu çok iyi bilmelidirler, bilhassa belediye başkanlarının beytül malının üzerinde oturduklarını unutmadan kanunun hakkını vererek görev yapmaları ve yaptırmaları çok önemlidir. Şunu da unutmamak gerekir ki belediye başkanlarının yalnız kendisinin dürüst olması yetmez bütün belediye çalışanlarından haberdar olması yapılan her işin usulüne uygun, tasarrufa önem verilerek, müsriflikten kurtularak yapılmasının önemi benimsetilmelidir, her emir denetlenmeli, hiçbir işin denetimsiz olmadığı alışkanlığı verilmelidir, bunlar yapılırken kırıcı değil yapıcı hareket edilmelidir.

Vatandaştan her görev istenirken, görevin en iyisi yapılmalıdır derken bu milleti idare edenler veya idare etmeye talip olanlar ne yapmalı nasıl davranmalı ki bozucu değil yapıcı, ayrıştırıcı değil birleştirici olabilsinler işte o zaman hem idare edenlerde hem idare etmeye talip olanlarda hem de idare edilen milletin tamamında huzur olur bu huzurlu ortam da başarıyı getirir onun için milletimizi idare edenler ve idare etmeye talip olanlar seçim sürecini geçtik seçim sürecinde bazı zamanlar belki de istemeyerek incitici cümleler kurdunuz bu cümleleri konuşmamış gibi yaparak bundan sonra karşılıklı konuşmalarda yapıcı olmaya gönül kırmamaya gayret etmeniz ve daha yumuşak davranmanız hem sizler için hem de milletimiz için çok önemlidir iş yaparken iş yapılmasında tavsiyelerde bulunurken dilimizin çok nazik olması o sert dillerin milletin düşmanlarına karşı hep birlikte hareket edilmesinin ne kadar önemli olduğunu siz yönetenler ve siz yönetime talip olanlar bizlerden daha iyi bilirsiniz, milletimizin içerde ve dışarda her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır onun için bunu hiçbir zaman ihmal etmeyelim. 

Seçim herkese bir mesaj vermiştir bu mesajların iyi algılanıp devletimizin, milletimizin menfaatine olan işlerin bir an evvel hayata geçirilmesinde zaruret vardır, terör denilen bu zehirden bir an önce kurtulup onlar için harcanan ekonominin üretim için hazırlanması bütün milletimizin sınırımızın içinde ve dışında hür ve huzurlu yaşaması ve yaşatılması bütün seçilenlerimizin görevidir bu seçimde seçilmiş olanlara hizmetlerinde başarılar diler bütün çabalarının milletimizin menfaatine olmasını temenni ederim.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.