Enver Baltaş

Enver Baltaş

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yüreğimdeki acı imha etmeden dinmeyecek

A+A-

Ermeni kafirlerinin benim memleketimde yaptıklarını bile bile Ermeniye zeytin dalı uzatmamızı mı bekliyorsunuz? İçimizdeki kripto Ermenileri tek tek deşifre edip imha etmeden bu iş bitmez.

“Andırın ve Geben bölgesinde tarif edilemeyecek katliama girişerek savunmasız insanları ve görev yapan memurlar ile birçok kadını tutsak ederek Zeytun'a getirdiler. Kadınlara tecavüz ederek Zeytun Köprüsünden diri diri atmışlardır. 19. yüzyılın sonlarına doğru emperyalist güçlerin kışkırtmalarıyla Anadolu'nun diğer yerlerinde olduğu gibi Süleymanlı (Zeytun) bölgesinde de Ermeni komitecileri, eşkıyaları Osmanlı'ya karşı en büyük isyanı başlatmışlardır.

Ermeni eşkıyaları askerlerimizi diri diri Asker Kalesinden atarak şehit etmiştir. İtalya, Fransa, İngiltere, Avusturya ve Rusya'nın kışkırtmalarıyla ve emperyalist güçlerin destekleriyle Baran Agasi önderliğinde 15 bin Ermeni eşkıyası Zeytun bölgesinde Osmanlı Devletine karşı en büyük isyanı başlatarak 2 Ekim 1895-24 Kasım 1895 arasında çok büyük katliamlara girişmişlerdir. Bu zaman zarfında burada savunmasız 26 bin Müslümanı katletmişlerdir.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları