Sefer Aşır Eraslan

Sefer Aşır Eraslan

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Yüzyılın planı mı yüzyılın tuzağı mı

A+A-

ABD başkanı Donald Trump bir plan açıkladı “Yüzyılın Barış Planı” adıyla. Adına bakılırsa barış planı ama kendisi Filistin’i yok etme planıdır. İsrail ile beraber hazırlanmıştır. Suudi, BAE, Mısır ve birkaç Arap devletiyle hazırlanmıştır. Petrol zengini Arap devletleri başta Suud olmak üzere planın maddi yönünü karşılayacaklar. Zaten planın özünde onların hiçbir müdahaleleri yoktur. Onlar sadece parayla satın alma işinin para bölümünü halledecekler. Esas darbeyi İsrail ile beraber ABD vuracaktır. Filistin Osmanlı döneminden sonra metrekare metrekare satıldı şimdi de toptan satılmaktadır. Hadi bakalım Mahmud Abbas efendi görelim seni. Ermenistan’ı desteklerken Azerbaycan toprağını Ermeni toprağı derken nasıl hayasızca konuştuğunu biliyoruz. Hadi kardeşlerin Arap Birliği ile bu planı yok et karşı çık dik dur bakalım.

Arapların yarısı yani petrol zengini olan kısmı bu planı desteklemektedirler. Zaten Filistin topraklarına karşılık verilecek para onlardan çıkacak. Bu ikinci imtihanınız. Vatan toprağı satanların geldikleri hazin son budur. Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesini tarihinde ilk defa ortak bildiri ile kınayan Arap Birliği görelim kuru bir kınama değil “gerekirse savaşa hazırız” deme cesaretiniz var mı? Olamayacak elbette. Arap’ın en bariz özelliği kalleşliği, dönekliği, adam satmasıdır. Bakalım kaç taneniz satışa onay verecek veya satışı kolaylaştıracak. Hür yaşadığınız şerefli yaşadığınız o Osmanlı Türk idaresini İngiliz oyunlarıyla yıktınız hadi bakalım görelim sizi kaç parasınız.

Planın ilk göze çarpanlarından birisi toprak bütünlüğü olmayan, adacıklar halinde serpiştirilmiş bir Filistin. Yutulması, kontrolü kolay olacak bir harita. Bunlara da onlarca şarta uyarsa bu şartları uygularsa ancak o zaman işlev kazanacak. Bu Filistin’in yeniden bir defa daha satışından başka bir şey değildir.

Türkiye çok sert bir mesaj yayımladı. Bu bizim boynumuzun borcudur. BAE ile Suudi gibi elbette yapmayız. Lakin mazluma destek olunurken son yaşananlar da dikkate alınmalıdır. Plan zorla uygulanmaya çalışılırsa bölgeyi çok zor günler beklemektedir. Bölgenin kan gölüne dönmesi muhtemeldir. HAMAS mı sadece Filistin davasının savunucusu? Abbas efendi ne yapacaktır göreceğiz. Hiç bir şey yapmayacak ancak laf kalabalığı ile sevmediği savaştığı HAMAS’ın omuzlarına yükleyip meseleyi kenardan seyredecektir. Hadi Müslüman neredesin? Elazığ depreminde de sesin çıkmadı. Yardımınıza ihtiyacımız yoktu ama sessiz alakasız davranan sizler hangi yüzle Türkler kardeşimizdir deyip kapımıza geleceksiniz. Hani Türkiye’yi Suriye’den çıkaracak gücünüz vardı. Görelim İsrail’in bu son hesaplaşmasına cevap veriniz. İran hadi bakalım Hizbullah’tan Haşti-Şabi’ye bütün teröristlerinle engel ol bakalım İsrail’e.

Kudüs bizim dokunulmazımdır. Ona dokunulmasına hele hele satılmasına bir Yahudi merkezi olmasına izin vermeyiz. Zaten bu iş Türk’ün el atmasıyla çözülecek iştir. Kudüs’e şarkılar yazmakla, şiirler okumakla olmayacağını herkes gördü. Zaman hareket zamanı. Aksi takdirde Kudüs’ü yutan Yahudi Şam, Halap ve bütün coğrafyayı yutmaya çalışacaktır. Arz-ı mevud için çalıştığını herkes biliyor. Bir kaç soytarı Arap’tan başak.

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.