Bahattin Demiray

Bahattin Demiray

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Zeytin Dalı Barış Harekatı

A+A-

Sultan IV Murat 14 yaşındayken, yeniçerilerin, Sadrazam Mehmet Paşa'nın kellesini istemeleri sonucu, zorbaları yatıştırmak ve anlaşmak için ayak divanı kurmuştu Sadrazam, sultanın kendi için zorbaların ayaklarına gitmesini yediremeyince, sana bin Mehmet feda olsun diyerek kendisini zorbaların arasına atarak orada şehit edilmiştir. Bunun üzerine Sultan IV Murat; "Allah Peygamber korkusu bilmez alçaklar! Unutmayın ki intikam gecikir ama asla yaşlanmaz." Gerek içimizdeki gerek batılıların yaptıkları zorbalıklarının yanında kalmayacağını 14 yaşında ifade etmiştir.  Askerimiz, siyasi yönetimimiz ve halkımız dini değerleri sever. İnsanı yaşatmaya özen gösterir. Allah tan korkar, kuldan utanır, hak-hukuk gözetir.

Allah yolunda savaş ile insanlara hizmet, ne güzel ve kârlı bir alışveriş Allah c.c. verdiği, canı ve malı karşılığında verilen ebedi cenneti satın alma…  Müslüman devletler, İslam düşmanlarına karşı devamlı uyanık olma, asla gaflet düşmeme, sınırlarda nöbet bekleme, okulda derslerde öğrencilerine cihadın önemini bilgilendirme, kendimizin ürettiği silahları kullanma ve namazla, duayla, gece teheccüde kalkmayla, birlik beraberlik ve dayanışma içinde fitne fesattan etkilenmeden, heyecanımızı kaybetmeden, yılmadan, bıkmadan, asla ümitsizliğe düşmeden, bu yolda uğranılan bela ve musibetlere ve sabır-sebat göstererek, ne kadar kötü şartlar içinde bulunursak bulunalım, halimize şükrederek, kulluk yolunda çekilen çileleri şikayet etmeden savaş süresini geçirmeliyiz. Müslümanlar Dini vecibelerini layıkıyla samimice yerine getirebilmek, namuslarını, canlarını, vatanlarını korumak için, hainlik ve zülüm eden, ahlaksızlığa ile kötülüklere bulaşmış insanlara, cihad etmekle, savaşmakla yükümlüdürler.

Dünyada da, ahrette kurtuluşa ermek için, savaşa hazırlanmazsak, savaşa karşı olanlara uyarsak ve nefsi istekler ve sefahat içinde bulununca, topraklarımız, özgürlükler, tüm izzet ve şerefler kaybedilir.

Kur’an-ı kerimde de mealen buyuruluyor ki: 2:190 - Size savaş açanlarla Allah yolunda çarpışın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez. 2:193 - Hem bir fitne kalmayıp, din yalnız Allah'ın oluncaya kadar onlarla çarpışın. Vazgeçerlerse, düşmanlık ancak zalimlere karşıdır. buyrulmaktadır.

4:59 - Allah’a, Peygambere ve sizden olan âmirlere itaat edin! Ayette Peygamber ve emir sahiplerine iyi ve faydalı şeylerde itaat etmenin, gerektiği istenmiş, isyan edilen şeyler de bu hükmün dışında bırakılmıştır. Müminlerden olmayan idarecilere itaat etmek dinen vacib kılınmamıştır. Bu konuda itaat değil, varsa bir anlaşmaya riâyet etmek söz konusu olacaktır. İtaat etmeyenlerin, kaos çıkarma, kitleleri kışkırtma, isyan etmemeli, itaat mecburiyetinde bulunmakla, isyan mecburiyetinde bulunmak arasında fark vardır. İsyana teşvik edenler dış güçlerin planına da hizmet edeceğini bilmelidir.

Peygamber efendimiz buyuruyor ki: Kim Allah yolunda bir gaziyi techiz ederse, harbe iştirak etmiş gibi sevap alır. Kim geride kalıp gazinin çoluk çocuğuna bakarsa, o da savaşmış gibi olur.” (Buhari, Müslim) “Allah yolunda bir gün nöbet tutmak, dünya ve üzerindekilerden daha hayırlıdır. Birinizin cennetteki bir kamçılık yeri, dünya ve üzerindekilerden daha hayırlıdır. Kulun Allah yolunda yola çıkması, bütün dünya ve üzerindekilerden daha hayırlıdır.” (Buhari, Müslim) “Müşriklere karşı, mallarınız, canlarınız ve dillerinizle savaşın.” (Ebu Davud) “Cihadı terk ettiğiniz zaman, Allah size zilleti musallat kılar. Tekrar dininize dönünceye kadar, onu üzerinizden atamazsınız.” (Ebu Davud)  (Habeşli siyah bir köle de olsa, âmirinize itaat edin!) [Buhari] (Elleri kesik, sakat bir köle de olsa, âmirinize itaat edin!) [Müslim] "Cihad kıyamet gününe kadar devam edecektir.”(Heysemî, Mecmeu’z-Zevâid; buyurmaktadır.

İşlerin iyi yürümesi âmirlerden sorulur, memurlardan sorulmaz. Amirin yaptığına, kayıtsız şartsız itaat etmeli İsyandan şikayetçilikten kaçınılmalı. Zahiren ona gösterilen itimatsızlık ve itaatsizlik, şikâyetçilikle beceremedi, bataklığa sürükledi emaneti ehline veremedi demeyle, onu yeryüzüne gönderene ve vekil eden halkına saygısızlık yapılmış olur. “

Komşularımız Irak ve Suriye’de, ürettikleri silahları denemek gönderdikleri silahların parasını terör örgütlerinden ve terörün taraftarı olan ülkeler ise, birinci dünya savaşı sonrası cetvelle sınırlarını belirttikleri devletlere, terör örgütleri sizin barış-huzur içinde yaşamanızı tehdit ediyor diyerek, korku imparatorluğu oluşturarak, kurdukları terör örgütlerine silah yardımını yapan başta ABD ve Batılı devletler sınır güvenliğimizi korumaya çalışan kahraman Mehmetçiği ve şehirlerimizde, kadın, erkek , çocukların can, mal ve namus güvenliğini tehdit etmekte, ekonomik gücünü zayıflatmakta toprak bütünlüğümüzün parçalanmasını hedef almaktadır.

En son silah sistemleri teknolojilerini verenler ve bu sistemleri masum bölge insanları üzerinde deneyenler, ölümlere yaralanmalara, sakatlanmalara ve ülkeden zorunlu göçe sebep olma sonucu orada terör devleti kurulması, mevcut demografik yapının bozulmasına uğraşmaktadırlar. İnsan hakları ve özgürlük vurgusu yaparak terör örgütlerini eğittiler yönettiler ve yönlendirdiler. Ülkemiz içinde bulunan bir takım kanaat önderi kuruluşlar ve aydınlar da bu masala aldanarak kendi halkına kutsal değerlerine ihanetlerini sergilemektedir. Teröristler ölmesin veya bana dokunmayan yılan bin yaşasın demenin faydası yok! Harekât başladığında, ülkemizi hedef alan, dağlardaki, gözetleme kuleleri, barınak, sığınak ve dehliz yapıları, son teknoloji modern silahlarla donatılan, attıkları yüzlerce füzelerle masum halkımızın yaralanması ve şehit olması ülkemizin can ve malına zarar vermekte huzurumuzu bozmaya yönelik bir yapılanma içindedirler. Harekâtta teröristler etkisiz hale getirilmeseydi canlı bomba olarak ülkemiz şehirlerine gönderilenler de olacaktı. Bunlar halkın can ve mal güvenliğini tehdit edecek, halkı da hayatından bezdireceklerdi. Hamdolsun halkımızın feraseti askerimizin hareketine tek yürek olarak desteklemesi batılıların planını bozmasına neden olmaya devam etmektedir.

ABD ve Kıta Avrupa'sı Türkiye'nin Afrin operasyonunun sonuçlarına bakarak ülkemizin üzerinde yeni stratejiler planlar belirleyeceklerdir. TSK'nın kararlılığı halkımızın feraseti kamuoyumuzun birlik ve beraberliği, batılıları ve içteki yandaşlarını deliye çevirmektedir.

Sahada olmadan önce, barışçıl çözümler için gerekli adımlar atılmış maalesef batılıların aymazlıkları planları kazan kazan çözümü yerine, şu ana kadar neyi ve nasıl kazandığına ve ne kazanacağına odaklanmaktadırlar.

İnsanların en cömerdi istemeden veren, en asili de intikama gücü yeterken bağışlayandır. Hazreti. Hüseyin r.a. Silah korkakta, yönetim akılsızda olursa işler bozulur. Hazreti Ebubekir. r.a. Sükut eyledim, ''Kahrı var'' dediler. Biraz söyledim, ''Zehri'' var dediler. Sustum, kahrından susuyor dediler; biraz konuştum, zehrini kusuyor dediler. Hazreti. Mevlana ks.

Yüce Allah Mehmetçiğimize, orada bulunan sivil görevlilerimize ve OSA’ya güç ve kuvvet versin. Halkımızın birlik ve beraberliği engin ferasetine zarar gelmesin. Bu hareketin sonunda 3,5 milyona yakın göçe zorlanan Suriyelilerin tekrar ülkelerine dönmesi için  tıpkı birinci Dünya savaşında Balkanlarda Kafkaslardan göçe zorlayıp ülke topraklarımızı elimizden çıkartmasına sebep olanların planına ancak, birlik ve beraberliğimizi sonuna kadar dayanışmamızın arkasında olalım hareket sırasında ölen askerlerimiz sivillerden şehit olanlara Allahtan rahmet yarılılarımıza acil şifalar ailelerine sabrı cemil parlamentomuz sivil toplum kuruluşlarımızla, da her konuda birlik ve beraberlik içinde hareket etme yetisi dilerim. Selam ve duayla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.