Eflatun Neimetzade

Eflatun Neimetzade

yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

“Zeytin Dalı” Harekâtı Türkiye’nin geleceğinin teminatıdır

A+A-

Dünya basını “Zeytin Dalı” harekâtına odaklandı. Başta Amerika, Fransa, Avrupa devletlerinde gazetelerde çelişkili haberler yer alıyor. Konu Türkiye’nin güvenlik meselesi olsa bile Batılı devletler devamlı ikiyüzlülük yapıyor, gerçekleri dürüstçe yazmıyor. Bu tabiidir,  çünkü Suriye topraklarında başta Amerika olmakla dünya devletlerinden; İsviçre, Hollanda, Norveç, Avusturya, İngiltere, hatta Japonya vatandaşları-teröristler PKK, YPG, DAEŞ terör gruplarında birleşerek Türkiye sınırlarında ülkemize karşı tahribat yapmaya devam ediyorlar.

AVRUPA ÜLKELERİNDE TÜRK DÜŞMANLIĞI ARTIYOR

Hala, 23 Aralık 2016 yılında köşemde “Terör Türk Dünyasını Tehdit Ediyor” başlıklı yazımda Avrupa devletleri ve Amerika siyasetçileri ve devlet başkanları ikiyüzlülük yapıyor, Türkiye devletine karşı Suriye sınırlarında terörü destekliyorlar, onlara silah veriyorlar, diye yazdım. Aynı yıl 3 Ağustos  “ABD, Almanya ve İngiltere Fetö’yu destekliyor” , 31 Aralık’ta “AB ülkeleri ve Terör İşbirliği” yazımda Avrupa’nın göbeğinde terör grupları yaratılır ve Türkiye’ye karşı PKK, YPG ve DAEŞ içinde ülkemize karşı terör olayları organize ediyor. Bana göre o yıllarda hemen harekete geçmek gerekiyordu. Geç kalındı diye düşünüyorum.

O zaman Cumhurbaşkanı, Sayın Tayyip Erdoğan  Obama’ya “Güvenli Sınır Bölgesi” yaratmalıyız, diye teklifte bulundu. Obama sıcak yanaşmadı teklife. Öte yandan Tır dolu silahlar terör gruplarına veriliyordu. Toplam 4 bin 900 Tır silah YPG adı altında PKK ve DAEŞ militanlarına dağıtıldı. Ayrıca iki bin uçak dolu silahlar da terör gruplarına teslim edildi.

Sonra 15 Temmuz’da Fetö alçakça darbeye kalktı. Darbe ile ilgili 35 yazı yazdım ve Sayın Erdoğan’ın çağrısına halkın desteğine katıldım. Kalemimle, konuşmalarımla. Türk halkı cesur, kahraman ve vatanperverdir. Halk Erdoğan’ın etrafında kenetlendi ve darbeyi başarıyla atladık. Amerika susmadı, bu seferinde Rus uçağı vuruldu ve peşinen Rus Büyükelçisi hedef gösterildi, öldürüldü. Amerika ve Batılı devletler, Türkiye-Rusya dostluğunun bozulacağını düşündüler. Fakat akıllı, diplomasi ustası Vladimir Putin olayın arkasında Amerika’nın olduğunu anladı. Erdoğan’la buluştular, detayları incelediler. Bütün bu süre zarfında Amerika Suriye sınırındaki terör gruplarına eğitim vermeye başladı. Uçak olayını ve terör eğitimiyle ilgili yeni yazılarımda Amerika’nın Türkiye’yi arkadan vuracağını açıkladım.

AMERİKA, TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİNDEN ENDİŞELİDİR

Amerika, sınırlarımıza muazzam silahlarla donatılmış terör gruplarını toplamakla ne yapmak istiyor, acaba? Bunlar hakkında da 3 Ağustos 2016 tarihli yazımda söylemişimdir.  Amerika Kore savaşını neden yaptı? Belli ki sosyalizmi o bölgelerde yayılmasını istemiyordu. Ee, Afganistan’da neden savaş çıkardı, çünkü Babrak Kemal adında Sovyet yanlısı sosyalizmi Afganistan’a getirdi diye savaş çıkardı;  yüz binlerce Müslüman öldürüldü, bu gün de öldürmeye devam ediyor.

Muammer Kaddafi sosyalizmi Arap bölgesine getirdi diye Libya’yı dağıttı ve Kaddafi’yi de zalimce öldürttü. Irak halkı bu gün Saddam Hüseyni arıyor, çünkü ülkesine sahipti, dimdik duruyordu. Yalandan halka karşı “kimyevi silah kullandı” senaryosu ile ülkeyi felç etti, Saddam’ı da vahşice öldürttü. Fakat Başkan oğul Bush itiraf etti, Saddam kimyevi silah kullanmadı. Amerika’nın Irak Elçiliğinde dünyada emsali olmayan bin kişilik diplomat-ajanları çalışıyor ve ülkedeki petrolleri, kontrolü altına almıştır. Sıra Suriye’ye geldi ve burayı da terörist gruplara teslim etti.

Sebebi çok aydındır; Putin ile Asat dostlar, silahları, uçakları Amerika’dan değil de, Rusya’dan alıyor ve Rus askerleri Suriye’nin bağımsızlığını teminat altına almıştır. Başka sebep var mı? Vardır. Suriye topraklarında petrol rezervleri fazlasıyla vardır, oradan pay almaya gayret ediyor. Bu sebeple terör gruplarını, özellikle PKK ve YPG’i destekliyor, onlara ağır silahlar veriyor. Bu arada Türkiye-Rusya ilişkileri son yıllarda daha da pekişiyor ve iki dost, komşu ülkelerde ticaret hacmi her yıl yükseliyor. Sonuçta Türkiye ekonomisi yükselişe tırmanıyor ki ABD bundan hiç de hoşnut değildir. Her iki ülke NATO müttefiki olsalar da Amerika ikiyüzlülük yapıyor ve Türk ekonomisinin artmasından memnun değildir.

Öteki iktidarlar döneminde Türkiye Dünya Bankasından borçlarla başı dertte olduğunu her kes biliyordur. Erdoğan iktidarı tüm borçları sildi ve Türkiye ekonomik yönden hızla güçlenir. Hatta Dünya Bankasına borç veriyordur. NATO müttefikleri Almanya, İngiltere, Fransa Türkiye ekonomisinin çökmesini, ülkenin dağılmasını arzu ediyorlar. Bu devletler kocaman Osmanlı İmparatorluğu’nu önce borca soktular, zayıflattılar, sonunda çökerttiler.

Avucundan kopan 34 eyaleti kaptılar, himayesine aldılar. Şimdi de Atatürk’ün yaratmış olduğu bu güzelim Türkiye devletini önce ekonomik yönden zayıflatmaya gayret ediyorlar; kendilerine nöker (uşak) yapmak istiyorlar. Fakat bu defasında Amerika ve Batı devletlerinin gemileri kayaya çarpmış, kıyıya çıkamıyorlar. Çünkü Türk-Müslüman dünyasının ender evladı, Recep Tayyip Erdoğan gibi Başkumandan önlerinde dimdik durmuş, Türkiye’nin güvenliği namına sinesini siper etmiştir.

Yıllardır Amerika ve Batı devletleri ikiyüzlülük yapıyor, Türkiye sınırları boyunca terörist grupları yerleştirmeye kalkmışlar. Bunu yapan Amerika’dır ayrıca bir de 30 bin kişilik terörist ordusunu eğitmeye kalkmış, sınırlarımıza tecavüz ediliyor. Bu nasıl müttefikliktir?  Sınırlarımıza tuzak kuruluyor, baksanıza? Sen yirmi bin kilometre öteden geleceksin ve sınırlarımıza terörist grupları yerleştireceksin; 2 bin uçak ve 4900 tır dolu silahları da bu teröristlere dağıtacaksın? Aynı tuzağı Türkiye, Amerika’nın Kanada sınırlarına toplamış olsa, Amerika ne yapacaktır, söyler misiniz? Eğer bu terör ordusunu Kuzey Kore ile Güney Kore sınırlarına toplamış olsan, Kuzey Kore düğmeye basar ve Amerika’ya füze fırlatacaktır.  Hadi Amerika, orduyu Kuzey Kore sınırlarına toplasana, yapsana? NATO müttefiki olacaksın, arkadan tuzak kuracaksın. Dünya böyle ikiyüzlülük görmemiştir.

TÜRKİYE, SINIRLARINDAKİ TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEKTİR

Ey, Amerika, ey Trump, sen ne yapıyorsun?  Sizler 55 milyon kırmızı derili insanları öldürdünüz, soykırım yaparak yok ettiniz ve topraklarına, tüm zenginliklerine el koydunuz. Allah bunu size af etmeyecektir. Alaska’yı Rus Çarı Nikola’dan 100 yıllığına neden kiraladınız? O insanlar Yakuta topraklarından aşağılara inmiş, boğazı geçmişler ve Amerika kıtasına yerleşmişler. Bir daha göç gelmesin diye Alaska’yı kiraladınız. O cesur insanlar Türk kanını taşımışlar, onlarla bizim kan akrabalılarımız vardır, bunu unutmamalısınız. Sizler öldürmek, yok etmek için varsınız.

Türkiye sizin için Libya ve ya Vietnam değildir? Türkiye sınırları 400 milyon Türkler tarafından korunuyordur, bunu böyle anlamalısınız. Şimdi “Zeytin Dalı” harekâtı Türkiye’nin miladıdır, unutmayın. Türk halkı bir bütün olmuş, Başkumandan, Sayın Tayyip Erdoğan’ın etrafında kenetlenmiş durumdadır. Hiç bir güç, şanlı Silahlı Kuvvetlerimizin önüne engel olamaz. Çünkü biz Türkleri kimse durduramaz. Bizler Osmanlı torunlarıyız, bizler Büyük Ulu Hakan, Oğuz Kağan’ın, ulu dedelerimizin torunlarıyız. On dört Türk devlet ve Toplulukların evlatları da asker olmak, savaşmak için başvuruda bulunmuşlar. Türkiye sokakları genç, yaşlı insanlarla aşıp-taşıyor, her kes savaşa yazılıyor.

Bu arada MHP-li üyeler, ülkücü insanlarımız, dünya Türkleri de ayaklanmışlar. Başkan, Sayın Devlet Bahçeli  “Zeytin Dalı” harekâtı için “milli miladımızdır”, dedi. İki parti her konuda anlaştılar, birlikte hareket ediyorlar. Buradan Sayın Bahçeli’ye YAYDER Derneği Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum. MHP ve Ak Parti yaklaşması Milli meselemizdir, Türkiye’nin bütünlüğü ve milli davamızdır. MHP ile Ak Parti, ikili anlaşmayı da alkışlıyorum. Muhalefet CHP ve başka partiler de çağrıda bulundular ve “milli savaşımızdır, hiç kimse sınırlarımızda terör Ordusu kuramaz” dediler. Kısaca Türkiye bir bütün oldu Erdoğan’ın etrafında.

Dış İşleri Bakanı, Sayın Mevlüt Çavuşoğlu son yıllarda dış politikamızda büyük başarılara imza atıyor. ABD Diş İşleri Bakanı Timmerson’a açık ve net dedi: “Elimizde kanıtlar vardır, topraklarımıza teröristler tarafından atılan füzeler size aittir, onların toplamanız lazım”. Ayrıca, Güvenlik koridorunu Amerika değil, Türkiye’nin belirlemesi lazım. Çünkü sınırlarımız tehdit altındadır. En azından 50 kilometre olması şarttır. Amerika 30 diyor, neden? Yarın yeniden ikiyüzlülük yapacaklar. Ona göre söz hakkı bizde olmalıdır. Hatay’a atılan füze 40 kilometreden fırlatılmıştır, söylendi TV-de. Buna göre şartları da Türkiye belirlemelidir.

Bu bir olum-kalım savaşıdır. Sınırlarımızın güvenliği için bütün terörist grupları ya gitmeliler, ya da onları ölüm bekliyordur.

Bütün Türkiye Cumhurbaşkanımız, Sayın Tayyip Erdoğan’ın arkasında kenetlenmiştir. Bu milli davamızdır ve şanlı Ordumuz, Mehmetçikler teröristleri sınırlarımızdan atmaya gadirler.  Mehmetçik bunu yapacaktır. Tüm dünya bunu iyi anlamalı ve bilmeliler.

Şanlı Ordumuzu, Mehmetçiklerimizi, yavrularımızı Allah korusun, diyorum. Yaşasın Türkiye ve Türk Dünyası!

NE MUTLU TÜRKÜM, DİYENE!

Önceki ve Sonraki Yazılar
Yazarın Diğer Yazıları

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.