Bu belediyeler terörden kurtarıldı

Bu belediyeler terörden kurtarıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu belediyeler terörden kurtarılmıştır. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, Başbakanımızın iradeleri, hükümetimizin ortaya koymuş olduğu cesur tutumla belediyeler özgürleşmiş ve hizmet üreten hale gelmiştir

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu belediyeler terörden kurtarılmıştır. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, Başbakanımızın iradeleri, hükümetimizin ortaya koymuş olduğu cesur tutumla belediyeler özgürleşmiş ve hizmet üreten hale gelmiştir"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teröre destek veren belediyelere kayyum atanmasına ilişkin, "Bu belediyeler terörden kurtarılmıştır. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, Başbakanımızın iradeleri, hükümetimizin ortaya koymuş olduğu cesur tutumla belediyeler özgürleşmiş ve hizmet üreten hale gelmiştir" dedi. Ankara Gölbaşı'ndaki Vilayetler Evi'nde düzenlenen "Belediye Başkan Vekilleri 5. Değerlendirme Toplantısı"na katılan Bakan Soylu, terör nedeniyle belediyelere atanan kayyumlara hitap etti. Soylu, Mardin'de PKK'lı teröristlerin kurduğu hain pusuda şehit olan, İçişleri Bakanlığınca Derik Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ü anarak konuşmasına başladı.

İHANETLERİNİ ASLA UNUTMAMAK LAZIM

Soylu, değerlendirme toplantılarının 5'incisini yaptıklarını anımsatarak, bu toplantılarda Türkiye'nin nasıl abluka altına alınmak istendiğini, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da vatandaşların hayatlarının terör örgütü eliyle nasıl çekilemez bir hale getirildiğini gördüklerini dile getirdi. Söz konusu kayyum atanan belediyelerin teröre peşkeş çekildiğinin altını çizen Soylu, "Evet, herkes terör örgütünü, terör örgütü kisvesine bürünmüş yapıları destekleyenlerin neler yaptığını gayet iyi bilsin. Sürekli konuşulmalı ki terör yandaşları işi sulandırmasınlar. Sürekli anlatılsın ki terör örgütünün elemanları için, destekçileri için özgürlük falan istemesinler. 12-13 yaşlarındaki çocukları okul önlerinden dağlara nasıl kaçırdıklarını, oralarda ne tür iğrençliklere maruz kaldıklarını, sizin yönettiğiniz belediyelerin aslında örgüte adam toplama merkezi olduğunu, hatta onların siyasi partilerinin teker teker örgüte adam toplama merkezi olduklarını, belediye araçlarının silah taşımak için dağda nasıl kullanıldığını, şehirlerin nasıl yaşanmaz hale geldiğini ısrarla anlatmamız lazım. Verdikleri imar planlarıyla elde ettikleri rantları dağa, teröre, terörün lojistiğine nasıl imkan olarak sunduklarını hep anlatmak lazım. Bu memlekete yaptıkları ihanetleri asla unutmamak lazım" diye konuştu.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HEDEFİNDE SİZ VARDINIZ

Bütün bunları konuşurken geleceğinde konuşulması gerektiğini ifade eden Soylu, "Bu belediyeler terörden kurtarılmıştır. Allah razı olsun Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu, Başbakanımızın iradeleri, hükümetimizin ortaya koymuş olduğu cesur tutumla belediyeler özgürleşmiş ve hizmet üreten hale gelmiştir. Bugüne kadar yaklaşık 10 bin kilometrelik sıcak asfalt döküldü. Son güncel rakamlarla beraber toplam 4.2 milyar TL yatırım ortaya koyduk. Bu büyük bir yatırımdır. Terör örgütü her gün sizleri tehdit altında bulundurmak istedi. Çünkü elindeki en önemli lojistik kaynağı, finansal kaynağı, ideolojik iletişim kaynağı ve baskı kaynağını kaybetti. Hedefleri sizdiniz ama biz sizleri gözümüzden sakınmaya çalıştık. Sürekli 'kendinize dikkat edin, bunları sevindirmeyin' dedim. Allah'a şükürler olsun bir taraftan hizmetlerinizi yaptınız, bir taraftan da kendinizi muhafaza etmeye çalıştınız. Sadece terör örgütünün değil, terör örgütünün üzerinden Türkiye'ye ayar vermeye çalışanların da hedeflerinde sizler vardınız" şeklinde konuştu. İHA

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.