TED sporcu bursuna başvurular başladı

TED sporcu bursuna başvurular başladı

Türk Eğitim Derneği, 2020-2021 eğitim öğretim yılından başlayarak, eğitim ile sporu bir arada yürüten öğrencilere destek vermek amacı ile vermekte olduğu burslara bir yenisini katmaktadır.

A+A-

Türk Eğitim Derneği, 2020-2021 eğitim öğretim yılından başlayarak, eğitim ile sporu bir arada yürüten öğrencilere destek vermek amacı ile vermekte olduğu burslara bir yenisini katmaktadır. Maddi olanakları kısıtlı, kendi yaş kategorilerinde başarılı sporcu öğrencilerin, bir yandan eğitim süreçlerine katkı sağlayacak diğer yandan TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü himayesinde sportif anlamda çalışmalarını yürütebilecekleri bir program oluşturulmuştur. Burs Programımızda yıl boyunca sosyal ve kültürel faaliyetler planlanacak ve sporcu öğrencilerimizin eğitim hayatları sonrasında bu alanda da daha donanımlı olmaları hedeflenecektir. Uzun soluklu bir proje olarak ele aldığımız bu programımızda hedefimiz, Türk sporuna eğitim hayatında başarılı olmuş, spor ile eğitimini bir arada götüren sosyal ve kültürel anlamda kendisine güvenen genç sporcular yetişmesine katkıda bulunmaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Türk Eğitim Derneği Sporcu Bursu; 2003-2007 doğumlu, devlet okulunda öğrenim gören, aylık aile geliri 4.500 TL’nin altında olan, burs hakkını kazandıktan sonra spor hayatına TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nde devam etmeyi kabul eden, Türk Eğitim Derneği’nin sporcu destek bursu kapsamında düzenleyeceği ders-sosyal aktivite vb. organizasyonlara devam etmeyi taahhüt eden sporcu-öğrencilere lise eğitimleri sonra erene kadar devam edecek (her sene sonunda değerlendirme yapılma şartı ile) bir burs programıdır.

İŞTE BRANŞLAR

Bu program için, TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü‘nün faaliyet gösterdiği 9 ana branşta başvurular alınacaktır. Bu branşlar; Basketbol (erkek-kız), Voleybol (erkek-kız), Hentbol (erkek), Futbol (erkek), Yüzme (kız-erkek), Atletizm (kız-erkek), Tenis (kız-erkek), Masa Tenisi (kız-erkek), Modern Pentatlon (kız-erkek) olarak belirlenmiştir.

HEDEFLENEN KAZANIMLAR

Devlet Okullarında eğitim öğrenim gören maddi durumları kısıtlı sportif anlamda başarılı sporcu öğrencilere destek olmak, maddi imkansızlıklar nedeni ile çalışmak zorunda kalan sporcu öğrencileri başarılı oldukları spor branşı içinde tutarak kariyer planlamalarına spor içinde devam etmelerine olanak sağlamak (antrenör, idareci, kondisyoner, bireysel gelişim antrenörü, masör vb.), sporcu öğrencilerin zeki, çevik aynı zamanda “ahlaklı” bireyler olmasına katkı sağlamak, cgelecek vaat eden sporculara branşlarında tüm dünyada kabul gören çalışma teknikleri ile modern tesislerde kendilerini geliştirme ve hedef yükseltme imkânı sağlamaktır. TED Sporcu bursuna başvurular, 13 Temmuz-4 Ağustos tarihleri arasında https://connected.ted.org.tr/Schoolarships adresi üzerinden alınacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.